Fizinis aktyvumas

6 būdai padidinti savo lankstumą

http://www.sportokuras.lt, 2013-09-03

Tempimo pratimai tikrai nėra tik būdas išvengti traumų. Iš tiesų lankstumas yra vienas pagrindinių aspektų siekiant tvirtesnio ir didesnio raumens audinio, kadangi dauguma jėgos pratimų teisingai atliekami tik panaudojus plačiausią įmanomą judesių amplitudę.

Vietoje to, jog imtumėtės skausmingų ir drastiškų tempimo pratimų (dar blogiau – tokių, kur kolega Jums „padeda“ naudodamas jėgą), įsiskaitykite į šiuos kelis lankstumą didinančius patarimus.

1. Apšilimui naudokite dinaminius tempimo pratimus.

Jau seniai įvairiausi tyrimai rodo, jog statiniai tempimo pratimai (kuomet kūną vienoje pozicijoje fiksuojame po keliasdešimt sekundžių) nėra tokie efektyvūs, kaip dinaminiai (kūno dalių sukimas, kilnojimas, greitas lankstymasis ir panašūs judesiai). Be to, po pastarųjų pratimų kūną turėtų išmušti lengvas prakaitas, kadangi jie atlieka ne tik tempimo, bet ir apšildomąją funkciją. Prieš kiekvieną treniruotę atlikite 20-30 pritūpimų, gilių įtūpstų, atsispaudimų ar aukštų šuoliukų.

2. Vis dar negalite atsisakyti statinio tempimo?

Atlikite tai po jėgos pratimų. Kūno fiksacijos ir laiko reikalaujantys tempimo judesiai leis ištempti raumenį, kuris susitraukė patyręs smarkų fizinį krūvį. Ypač didelį dėmesį skirkite dideliems raumenis – pavyzdžiui, po sunkios pritūpimo sesijos būtinai pratampykite šlaunis ir blauzdas.

3. Pratimams naudokite pilną judesių amplitudę.

Nesvarbu – darote pritūpimus, atsispaudimus ar „stumiate“ svarmenį nuo krūtinės – norėdami tapti lankstesniais, visų pratimų metu naudokite kuo platesnę judesių amplitudę. Tai reiškia tūpkite kuo giliau, atsispaudimus darykite nusileisdami kuo žemiau, o svarmenį visada leiskite tiek, kiek leidžia fizinės galimybės.

Puslapiai: 1