Fizinis aktyvumas

7 praktiški patarimai kūno linijoms pagerinti

http://www.sportokuras.lt, 2013-05-17

Sparčiai tirpstant iki vasaros likusiam laikui, vis dažniau seniai sporto aprangą į giliausią stalčių nukišusieji pradeda dairytis link svarmenų ir bėgimo batelių. Nenuostabu – noras gerai atrodyti artimas tiek moterims, tiek vyrams.

Jei jau tvirtai nutarėte paplūdimio sezoną pasitikti atsikratę žieminių riebalų „kailinių“ ir įgavę ryškius kvadratukus ant pilvo, mes Jums pasiryžę padėti 7 praktiškais patarimais, leisiančiais per kuo trumpesnį laiką įgauti kuo raumeningesnes kūno linijas.

1. Treniruokitės bent 4 kartus per savaitę

Niekas dar neužaugino įspūdingų raumenų sporto salės duris praverdamas tik kelis kartus per savaitę. Nusistatykite mažiausią treniruočių skaičių ir jo laikykitės, varijuodami tarp skirtingų treniruočių rūšių. Pavyzdžiui 3 dienas skirkite jėgos pratimams (su savo kūno svoriu, svarmenimis arba treniruokliais), o vieną dieną „paaukokite“ kardiotreniruotėms.

2. Skaidykite treniruotes į skirtas apatinei ir viršutinei kūno daliai

Profesionalūs kultūristai savo treniruotes skaido į krūtinės, rankų, nugaros raumenų, kojų ir t.t. treniruotes, tačiau toks smulkmeniškumas naudingas tik visą gyvenimą paskiriant sportui, detaliai prisižiūrint savo mitybą ir pasižymint idealia genetika.

Tuo tarpu įprastiems sporto entuziastams užtenka dienas skirstyti pagal skirtas viršutinei ir apatinei kūno dalims. Jei jėgos treniruotes darote keturis kartus per savaitę, tuomet tai labai paprasta – tereikia kiekvienai daliai skirti po dvi dienas per savaitę. Tačiau jei jėgos pratimai užima tris dienas per savaitę, tada teks šiek tiek pakaitalioti užsiėmimų grafikus, pavyzdžiui pirmąją savaitę dvi treniruotes skiriant viršui, o vieną – apačiai. Antrąją savaitę visa tai tereikia sukeisti vietomis – dvi treniruotes skirti apatinei kūno daliai, o vieną – viršutinei.

Puslapiai: 1