Fizinis aktyvumas

Akiniai ir sportas. Kaip tai atrodo šiandien?

http://www.silutesnaujienos.lt, 2013-09-10

Akiniai gyvenimo negadina jau seniai. Jų, skirtingai nei pirmtakų, pagamintų iš storo stiklo ar kristalų, nereikia prilaikyti rankomis, jie dailūs, lengvi ir nešiojančiųjų dažnai nė nejaučiami.

Vis dėlto, kai kalbama apie aktyvesnį gyvenimo būdą, sportą ir akinius, nejučia susiduriame su atskiromis nuogirdomis, mitais ir įsitikinimais, kurie, pasirodo, nėra nepajudinami.

Tik retam trumparegiui sportuoti nerekomenduojama

Akių gydytoja Jolita Vailionienė neigia mitą, kad trumparegiai sportuoti negali. Anot jos, aktyvi veikla ir sportas dažniausiai ne tik nekenkia silpnaregiams, bet ir priešingai - yra rekomenduotini. Tiesa, ne visos sporto šakos.

„Tik esant didesnio laipsnio trumparegystei arba pakitus akių dugnui, kai kurios sporto šakos gali būti pavojingos. Tokiu atveju negalima užsiimti boksu, imtynėmis, karatė, sunkiąja atletika ar gimnastika, šuoliais nuo tramplino. Lygiai taip pat reikia vengti darbų, kuriuose reikia dažnai lankstytis, kilnoti sunkius daiktus. Visa tai padidina tinklainės atšokimo riziką. Kitais atvejais bet koks sportas veikia tik teigiamai, gerina viso organizmo, kartu ir akių, kraujotaką“, - tvirtina gydytoja.

Gydytojai antrina ir Vilma Maigienė, optikos salono klientų aptarnavimo vadovė. Ji pastebi, kad silpnesnį regėjimą turintys ir aktyviau sportuoti nusiteikę klientai dažnai yra girdėję apie galimą riziką ir teiraujasi, ar tai nepavojinga. Tuomet optikos gydytojas arba peržiūri neseno akių dugno tyrimo rezultatus, arba paragina tokį tyrimą atlikti.

Kitas klientų dažnai užduodamas klausimas - ar yra korekcinių akinių, pritaikytų sportui. Tai ypač aktualu tiems, kuriems dėl vienų ar kitų priežasčių netinka kontaktiniai lęšiai.

„21 amžius išsprendė šią visiems trumparegiams, toliaregiams ir kitiems prasčiau matantiems aktualią problemą. Optikos salonuose galima rasti specialių akinių, skirtų sportuojantiems ir aktyviai gyvenantiems žmonėms. Tokie akiniai ne tik apsaugo akis nuo žalingų UV spindulių, bet atitinka du svarbiausius šiam tipui keliamus reikalavimus. Pirmiausia, jie turi būti patogūs ir prigludę, kad netrukdytų judant. Antras labai svarbus kriterijus - jie turi būti atsparūs smūgiams. Todėl akiniai sportui yra gaminami iš smūgiams atsparaus plastiko. Tokius akinius įmanoma tik sulaužyti, o ne sudaužyti. Tai labai aktualu sportuojantiems - ne tik todėl, kad jiems dažniau kyla grėsmė numesti akinius ant žemės, bet ir todėl, kad sudaužius stiklinius akinių lęšius, kiltų grėsmė susižeisti šukėmis“, - pasakoja V.Maigienė.

Puslapiai: 1