Fizinis aktyvumas

Aštuoni paviršiai bėgiojimui - pliusai ir minusai

http://www.sportokuras.lt, 2013-04-08

Jeigu iš treniruočių norite gauti kaip įmanoma daugiau, tuomet įvairovė yra to noro išsipildymo pamatai. Tai atrodo lengva kilnojant svorius – tereikia kartas nuo karto kaitalioti treniruočių programą, vienus pratimus pakeičiant kitais. Tačiau ką daryti, jei pagrindinė Jūsų sportavimo forma – senas geras bėgiojimas?

Išeitis yra ir čia. Žinoma, galima kaitalioti bėgiojimo trukmę, distanciją, tempą, tačiau nederėtų pamiršti ir paviršiaus, kuriuo bėgate. Skirtinga danga suteikia visai skirtingą treniruočių patirtį ir kartais net treniruoja skirtingus raumenis! Štai trumpas gidas, kuris galbūt padės susiplanuoti sekančio savo pasibėgiojimo vietovę.

1. Asfaltas

Privalumai: tvirtas ir lygus pagrindas, nuo kurio patogu atsispirti ir patogu bėgti didesniu tempu. Pats paprasčiausias pasirinkimas bėgikams, gyvenantiems mieste ir neturintiems galimybės ieškoti kitos bėgimo dangos.

Trūkumai: dėl dangos kietumo visą amortizaciją tenka atlikti kūnui. Tai bloga žinia sąnariams, kurie kenčia labiausiai. Daugelis profesionalių atletų stengiasi kuo mažiau laiko praleisti bėgiojant asfaltu.

2. Stadiono danga

Privalumai: kalbame apie stadionus su specialia spalvota danga, kuri paprastai būna minkštesnė nei paprastas asfaltas. Tai mažesnis krūvis sąnariams, tačiau lygiai tokios pačios ar net geresnės sukibimo savybės kaip ir bėgant asfaltu.

Trūkumai: egzistuoja daugybė skirtingų dangų – vienos jų savo kietumu beveik prilygsta asfaltui, tuo tarpu yra nemažai ir pernelyg „saugių“, t.y. minkštų stadiono dangų. Sveikatai tai neatsilieps, tiesiog tokia danga yra „lėtesnė“, todėl nenustebkite suprastėjusiais rezultatais ir greičiau nei įprastai užklupusiu nuovargiu.

Puslapiai: 1