Fizinis aktyvumas

Baseino nauda šaltuoju metų periodu

http://www.lsveikata.lt, 2013-03-07

Žiemą vengiate lankytis baseine, nes bijote peršalti? O štai gydytojai teigia, kad baseino nauda šaltuoju metų periodu gerokai pranoksta galimą žalą. Tiesa, reikia žinoti tam tikras taisykles.

Penkios vandens dovanos

Plaukiojimas baseine padeda atsikratyti antsvorio. Be to, mažesnis krūvis, nei bėgiojant ar sportuojant sausumoje, tenka sąnariams.

Baseine dirba visi kūno raumenys. Net ir plaukiojant „šuniuku“, vienu metu treniruojami ir raumenys, ir širdis, ir kvėpavimas, ir kraujagyslės.

Plaukiojimas mažina stresą, gerina nervų sistemos ir smegenų darbą. Plūduriuojant ant vandens iš galvos išgaruoja sunkios mintys ir viskas atrodo ne taip ir baisu.

Fiziniai pratimai vandenyje aktyvina inkstų darbą. Būtent tuo paaiškinama noras po baseino būtinai apsilankyti tualete. Suaktyvėjusi inkstų veikla ypač teigiamai veikia tuos žmones, kurių audiniuose susilaiko skysčiai.

Mažėja cholesterolio kiekis kraujyje. 20 minučių plaukiojimo „gerų“ riebalinių medžiagų, iš arterijų šalinančių cholesterolio perteklių, padidina daug labiau nei toks pat laikas sporto salėje. Reguliariai plaukiojant gerėja širdies darbas, didėja raumenų, mažėja riebalų.

Baseinas pagal taisykles

Tam, kad plaukiojant baseine pagerėtų širdies darbas ir bendra savijauta, nebūtini dideli krūviai. Pastarieji amerikiečių mokslininkų tyrimai rodo, kad daug efektyvesni yra nesudėtingi pratimai, lėtas plaukiojimas, įvairūs vandens žaidimai.

Puslapiai: 1