Fizinis aktyvumas

Efektyviausia metantiems svorį - aerobinė ir jėgos treniruotė

Pajudėk.LT, 2013-07-15

Mokslininkai nustatė, kad daryti tik aerobinius pratimus (bėgiojimas, plaukimas, greitas ėjimas ir t.t.) arba tik jėgos pratimus (pratimai su svoriais) nėra taip veiksminga metant svorį, kaip šių dviejų rūšių treniruočių kombinacija.

16 savaičių trukmės tyrime dalyvavo penkiolika sėdimą darbą dirbančių sveikų vyrų, kurių amžiaus vidurkis buvo 25 metai. Jie buvo suskirstyti į keturias grupes – į kontrolinę grupę, kuri nesimankštino, į grupę, kuri darė aerobinius pratimus, į grupę, kuri darė jėgos pratimus ir į grupę, kuri darė abiejų rūšių pratimus.

Grupė, kuri darė tiek jėgos, tiek aerobikos treniruotes, suvartodavo žymiai mažiau kalorijų negu tie, kurie darė tik aerobikos arba jėgos pratimus arba tie, kurie nesitreniravo iš viso. Tyrėjai nustatė, kad pratimų kombinacija turi didžiausią įtaką cukraus kiekiui kraujyje ir riebalų lygiui. Svarbu tai, kad ši grupė jautėsi mažiau alkana – jų kūnai galėjo generuoti sotumo hormonus.

Paprastai, kai žmonės sportuodami numeta svorio, jie jaučiasi truputį alkanesni ir kompensuoja tai daugiau valgydami. Ši studija parodė, kad grupė, kuri darė abiejų rūšių pratimus nepasijuto alkanesni, taigi nauda nebuvo prarasta.


Literatūros šaltiniai
  • 1. Growyouthful.com.Exercise- a combinatio of aerobic and strenght training is more effective for weight loss. Prieiga per internetą: http://www.growyouthful.com/tips/exercise-aerobic-strength.php