Fizinis aktyvumas

Fizinio aktyvumo poveikis širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumui

Pajudėk.LT, 2012-10-30

Mažas fizinis aktyvumas ir prastas fizinis pajėgumas yra labai svarbūs ligos ir ankstyvos mirties rizikos veiksniai. Sporto treniruotė ir daugybė pratimų nėra būtini, kad būtų galima gerokai sumažinti sveikatos riziką. Vidutinis fizinis aktyvumas ir fizinio pajėgumo lygis turi didelę reikšmę sveikatai. Vis dėlto yra daugybė suaugusiųjų, kurie yra ties rizikos riba dėl mažo aktyvumo / pajėgumo. Tai yra didelė visuomenės sveikatos problema. Fizinio lavinimo specialistai ir medikai turėtų skatinti sėslaus gyvenimo būdo ir prasto fizinio parengtumo individus nuolat didinti kasdienį fizinį aktyvumą. Daugeliui žmonių formali fizinio lavinimo programa gali būti nereikalinga, jie jos netaikytų. Sėslios gyvensenos keitimas ir bent jau vidutiniško fizinio aktyvumo siekimas gali būti labai naudingi sveikatai.

Šiuo metu mažai abejojama, kad reguliarūs pratimai yra svarbi sveikatos stiprinimo priemonė. Daug tyrimų, atliktų per pastaruosius 40-50 metų, rodo, kad sėslus gyvenimo būdas ir žemas fizinio pajėgumo lygis yra susijęs su aukštu, per dideliu cholesterolio kiekiu, sergamumu vainikinių širdies kraujagyslių ligomis, taip pat su padidėjusia rizika mirti nuo tam tikros vėžio rūšies, širdies ir kraujagyslių ligų ir nuo visų priežasčių imant kartu.

Tyrimų, kur vienu metu buvo nagrinėjamas fizinis pajėgumas ir kiti rizikos veiksniai, duomenys rodo, kad mažas pajėgumas yra toks pat svarbus ankstyvos mirties rizikos veiksnys kaip ir rūkymas, aukštas kraujo spaudimas, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, širdies ir kraujagyslių ligų istorija šeimoje, greitas kraujo krešėjimas, didelis kūno masės indeksas.

Puslapiai: 1