Fizinis aktyvumas

Fizinis aktyvumas - svarbus sveikos gyvensenos veiksnys

Pajudėk.LT, 2012-10-26
Fizinis aktyvumas laikomas viena iš pagrindinių individo fizinės, socialinės ir emocinės gerovės sąlygų.

Pastariesiems dešimtmečiams būdingi rimti visuomenės požiūrio pokyčiai į žmogų, individo ir visuomenės sveikatą. Modernioji visuomenės sveikatos stiprinimo koncepcija pabrėžia ne tik medicinos bei įvairių socialinių ir ekonominių struktūrų pastangas gerinti visuomenės sveikatą, bet ir pačių žmonių galimybes kontroliuoti ir stiprinti savo sveikatą. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) jau keletą dešimtmečių vykdo įvairias sveikatos stiprinimo programas ir akcijas, į kurias vis platesniu mastu įsitraukia daugelis šalių, tarp jų ir Lietuva. Šiandien sunku būtų rasti žmogų, kuris nenorėtų būti sveikas, žvalus ir darbingas.

Sveikata - tai pozityvus fenomenas, pasireiškiantis žmogaus galimybe gyventi visavertį asmeninį ir socialinį gyvenimą. Kai žmogus sveikas - yra puikios fizinės, psichinės ir dvasinės būsenos - jis atsparus sunkumams, neigiamiems gyvenimo veiksniams, jaučia gyvenimo džiaugsmą, pajėgus reikštis pasirinktos veiklos ir kūrybos erdvėje.

Sveikata daugiausia priklauso nuo paties žmogaus. Sveikatą ir gyvenimo trukmę apie 50% lemia gyvenimo būdas ir paties žmogaus elgesys, apie 20% – gyvenimo aplinka, apie 20% – paveldimumas, ir apie 10% priklauso nuo medicinos pagalbos.

Puslapiai: 1