Fizinis aktyvumas

Jogos nauda sveikatai

http://www.jogatau.lt, 2013-03-01

Dažniausiai žmones užsiimti joga paskatina fizinės ir protinės sveikatos tobulinimas, jie trokšta sumažinti nugaros skausmus, atrasti metodą, kaip pašalinti stresą, kaip susidoroti su savo sveikatos problemomis. Štai todėl joga sulaukė nepaprastai didelio populiarumo.

Vakarų medicina galėtų būti apibrėžta kaip ligų ir jų gydymo mokslas, tuo tarpu joga yra sveikatos mokslas. Nuolatinis jogos praktikavimas apsaugo nuo daugelio ligų, pagerina širdies efektyvumą ir padeda nuraminti nervų sistemą. Jogos praktikavimas taip pat žinomas kaip reguliuojantis žarnyno funkcijas, normalizuojantis endokrininę funkciją, pagerinantis miegą, sumažinantis svorį, pagerinantis seksualinį gyvenimą ir t.t.

Joga greičiausiai yra viena iš nedaugelio technikų, veikianti visus vidinius kūno organus bei liaukas asanų atlikimo metu. Joga turi gilų poveikį apytakai, užtikrindama optimalų kraujo aprūpinimą visoms kūno dalims, šalinančioms toksinus. Taip pat joga pagerina tinkamą laikyseną. Atliekant asanas, padeda išlaikyti raumenis tinkamose pozicijose. Vis dėlto, didžiausia jogos nauda sveikatai yra proto, kūno, dvasios susijungimas ir pusiausvyra.

Jei norite suteikti savo kūnui ir protui energijos – joga jums. Joga neabejotinai pagerins jūsų sveikatą, užtikrins gerą savijautą ir nepaprastą susidomėjimą gyvenimu. Daugelis žmonių, pradėję užsiimti joga senatvėje, pastebi, kad jaučiasi geriau nei jaunystėje. Manoma, kad joga stabdo senėjimą.

Puslapiai: 1