Fizinis aktyvumas

Judėkime vardan sveikatos

Ieva Kudaševičiūtė, 2015-05-14

Gegužės 10 d. minėta tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos minėjimą dar 2000 – aisiais inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija. Fizinio aktyvumo diena minima kiekvienais metais visame pasaulyje ir kasmet sulaukia vis daugiau dėmesio. To priežastis – ne tik besiplečiančios sportuoti mėgstančių asmenų gretos, bet ir pakitęs pagrindinių valstybes valdančių organų požiūris į bendrą visuomenės sveikatos būklę ir jos gerinimo perspektyvas.

Judėjimo sveikatos labui diena – tai vienas iš pasaulinės kovos prieš lėtines neinfekcines ligas būdas. Daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių pasaulio šalių lėtinės neinfekcinės ligos taip paplito tarp įvairių amžiaus grupių asmenų, jog pasiekė epidemijos lygį. Pagrindinėmis to priežastimis įvardijami spartūs gyvenimo pokyčiai, susiję ne tik su nesveika ir nesaikinga mityba, sukeliančia antsvorio ir nutukimo problemas, bet ir su nuolat mažėjančiais fizinio aktyvumo rodikliais. Gegužės 10 d. minėjimai – tai ne tik proga informuoti visuomenę apie fizinio pasyvumo keliamus pavojus, bet ir puiki galimybė akcentuoti vidutinio ir didelio intensyvumo fizinio aktyvumo reikšmę lėtinių neinfekcinių lygų gydymui ir prevencijai.

Minint Judėjimo sveikatos labui dieną PSO išskiria keturis pagrindinius gegužės 10 d. vykstančių fizinį aktyvumą skatinančių veiklų tikslus, siektinus tiek vietiniu, tiek nacionaliniu, tiek pasauliniu lygiu:

  • Plėsti gyventojų žinias apie fizinio aktyvumo naudą atliekant lėtinių neinfekcinių ligų prevenciją.
  • Ne tik skatinti fizinį aktyvumą išryškinant jo naudą sveikatai, bet ir pateikti konkrečių gerosios praktikos pavyzdžių.
  • Nuolat plėsti įvairiose fizinio aktyvumo veiklose dalyvaujančių gyventojų skaičių bei teikti konkrečias fizinio aktyvumo rekomendacijas įvairioms amžiaus grupėms visuose socialiniuose sluoksniuose (mokyklų ir vietos bendruomenėms, darbovietėms, nevyriausybinėms organizacijoms ir pan.).
  • Nuolat skatinti sveiką gyvenseną, mėgėjų sportą ir bendrąjį fizinį aktyvumą.

Puslapiai: 1