Fizinis aktyvumas

Kaip išvengti nuovargio po treniruočių?

http://www.sportokuras.lt, 2013-09-09

Treniruotės Jus turėtų versti jaustis gerai bei suteikti energijos, o ne ją atimti ir išsekinti likusiai dienos daliai. Teisingai maitinantis, sekant treniruočių laiką ir intensyvumą bei pakankamai ilsintis galima išvengti po kiekvienos treniruotės visą kūną apimančio nuovargio.

Pradėkite nuo to, jog likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki treniruotės pradžios reikia pasirūpinti kompleksiniais angliavandeniais praturtintu patiekalu (pavyzdžiui, avižų dribsnių koše arba ryžiais). Jūsų kūnas dirba efektyviausiai, kai jam energijos suteikia iš angliavandenių gauta gliukozė, o ne seniau sukauptos maisto medžiagos.

Kitas svarbus žingsnis – pakankamas miego kiekis. Dažnai žmonės mano, jog aštuonios valandos miego reikalingos tik vaikams, tačiau tai netiesa. Poilsio trukmės „karpymas“ labai greitai ir neišvengiamai pasireiškia vis didėjančiu nuovargiu po kiekvienos treniruotės.

Atsiminkite ir dar vieną paprastą, tačiau svarbią taisyklę – gerkite daug vandens tiek prieš, tiek per, tiek po treniruotės, kadangi vanduo sudaro didžiąją dalį mūsų raumens audinio. Padarysite sau dar didesnę paslaugą, jei įsigysite specialaus sportininkams skirto gėrimo, kuris greitai pakeičia per treniruotę prarandamus mineralus.

Paskutinis, tačiau taip pat aktualus patarimas – tai tinkama apranga. Sportuodami sušylame, o tada vėsintis bebandantis didelis kiekis kraujo suteka į odos audinius. Taip kraujo bei jo nešamo deguonies ir maisto medžiagų pradeda trūkti raumenims ar kitiems organams, todėl ne tik prarandame turėtą fizinį pajėgumą, bet ir lėčiau atgauname jėgas treniruotei pasibaigus. Renkitės taip, jog labai sušilę galėtumėte nusimesti viršutinius rūbus ir likti su plonais marškinėliais, kurie leistų odai kvėpuoti ir garinti kūną vėsinantį prakaitą.