Fizinis aktyvumas

Kaip pasirinkti tinkamą žingsniamatį?

Pajudėk.LT, 2012-12-21

Jūs jau esate pasiryžę sparčiau vaikščioti ir skaičiuoti savo žingsnius. Tuomet jums reikės tinkamo žingsniamačio. Šiandien galite pasirinkti įvairių rūšių ir įvairių firmų žingsniamačių. Ateityje jų pasirinkimas bus dar didesnis.

Pateiksime kelis patarimus, kaip įsigyti tinkamą žingsniamatį ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį jį renkantis. Žingsniamatis turėtų būti mažas, lengvas, turėti ilgaamžę bateriją (kuri veiktų mažiausiai trejus metus), lengvai suprantamą skaitmeninį ekraną, kuo mažiau mygtukų ir būti saugiai pritvirtintas. Žinoma, jis turėtų būti gana tikslus ir nebrangus.

Nusprendėte, kad žingsnių skaičiavimas yra tik jūsų reikalas, ir nenorite, kad kiti tai žinotų. Šiuo atveju tikrai pageidausite, kad žingsniamatis būtų lengvas ir mažas. Jeigu negalite jo prisegti ties juosmeniu, nes vilkite suknelę ar kitą be juosmens drabužį, tai pritvirtinkite jį prie apatinių drabužių. Jeigu šis variantas jums netinka, galite nešioti įprastai. Beje, tuomet galite sulaukti susidomėjimo iš aplinkinių.

Kiekvienas norėtų, kad toks prietaisas kaip žingsniamatis turėtų ilgaamžę bateriją, kad nereikėtų rūpintis ja ilgą laiką. Turėkite omenyje, kad dažniausiai žingsniamačio baterija panaši į laikrodžio. Žingsniamačio ekranas turėtų būti lengvai suprantamas ir tinkamas naudoti ilgą laiką (laikui bėgant skaičiai neturėtų išblukti). Labai svarbu, kad šis prietaisas būtų prisisegtas kokybiškai. Jis turi būti pritvirtintas saugiai, kitaip savo fizinį aktyvumą jūs didinsite tiesiog gaudydami ir keldami jį nuo grindų. Reikėtų pritvirtinti jį taip, kad nenukristų lenkiantis ir pan. Be to, prisegimas turėtų būti palyginti lankstus: jeigu standokas, gali tiesiog sulūžti.

Ieškokite kuo paprastesnio žingsniamačio, turinčio kuo mažiau mygtukų. Pasvarstykite, kokių žingsniamačio funkcijų jums reikia. Nemokėkite už funkcijas, kurios jums visiškai nereikalingos. Taip pat įsitikinkite, kad judant ištrinti duomenų nėra lengva. Apmaudu būtų pamatyti, kad duomenys išsitrynė dienos pabaigoje, kai, tarkim, segėtės diržą automobilyje. Tuomet suprasite, kad duomenų niekur neužsirašėte ir negalėsite įvertinti savo dienos fizinio aktyvumo. Kai kurie žingsniamačiai turi plastikinius dangtelius, kurie apsaugo ištrynimo mygtuką.

Pirkdami žingsniamatį parduotuvėje galite atlikti testą. Jeigu testas su vienu žingsniamačiu nepavyksta, galvokite apie kitą variantą. Užsisekite žingsniamatį ten, kur rekomenduoja gamintojas (dažniausiai ant drabužių, ties juosmeniu). Įsitikinkite, kad jis pritvirtintas vertikaliai ir rodo nulį. Ženkite 20 žingsnių savo įprasta eisena. Pažiūrėkite į žingsniamatį. Jeigu jis nerodo 20 žingsnių, susimąstykite. Pamėginkite dar kartą. Prilyginkite žingsniamačio apžiūrą sportinių batų pirkimui: pačiupinėkite, išbandykite, įsitikinkite, kad jis tikrai veikia, ir tik tada pirkite. Tikimės, pavyks išsirinkti gerą, atitinkantį Jūsų poreikius žingsniamatį.


Literatūros šaltiniai
  • 1. C. Tudor-Locke. Manpo-kei. The Art and Science of step counting. 2003. Canada. ISBN 155395481-5