Fizinis aktyvumas

Kaip sustiprinti kojas ir klubus vaikščiojimui

Pajudėk.LT, 2013-05-31

Su kiekvienu žingsniu, pasivaikščiojimo metu, Jūs įdarbinate visą savo kūną. Srityje nuo klubų iki pėdų, Jūs pajusite didžiausią vaikščiojimo poveikį. Stiprinant kojas ir klubus ne tik pailginsite nueinamą atstumą ir žingsnio ilgį, tačiau tai taip pat padės apsisaugoti nuo traumų, o pats vaikščiojimas taps lengvesnis.

1 žingsnis

Pradėkite vaikščiojimo programą. Jei esate naujokas, pradėkite nuo 10-15 minučių pasivaikščiojimo per dieną ir palaipsniui ilginkite laiko tarpą. Jeigu esate patyręs vaikščiotojas, pradėkite nuo 20-30 minučių pasivaikščiojimo sesijų.

2 žingsnis

Eidami keiskite savo greitį, nuolydžius bei paviršius. Pabandykite eiti tai trumpesniais, tai ilgesniais žingsniais, skirtingu greičiu. Pabandykite vaikščioti ant žolės, ant betono, kalvotose vietovėse, basomis smėlyje bei ant bėgimo takelio.

3 žingsnis

Darykite jėgos pratimus 2 ar 3 kartus per savaitę tam, kad užsiaugintumėte kojų bei klubų raumenis. Tokie pratimai kaip pritūpimai, įtūpstai, blauzdos pakėlimai, tiltelis ir kojų mostai į šalis tonizuoja šias sritis. Darykite 2-3 serijas po 12-15 šių pratimų pakartojimų.

Puslapiai: 1