Fizinis aktyvumas

Lėtesnis pratimo tempas - didesni raumenys

http://www.sportokuras.lt, 2013-08-02

Tyrimai rodo, jog greitai atliekama pirminė pratimo su svarmeniu fazė (svorio kėlimas, stūmimas) teigiamai atsiliepia raumenų jėgai, susitraukimo greičiui ir dydžiui. Tuo tarpu antrojoje fazėje (grįžtamasis judesys) elgtis derėtų visiškai priešingai, t.y. atlikti tą pratimo dalį lėtai.

Lėtas tempas turi ne vieną privalumą. Įtampoje esantys raumenys patiria daugiau mikroįtrūkimų, kurių gijimas ir sukuria raumenų augimo procesą. Be to – tai iššūkis visam korpusui, kuris lėtai atliekamo pratimo metu turi stengtis išsaugoti teisingą kūno poziciją (nesulenkti nugaros, laikyti pečius tiesiai ir t.t.). Tai lavina pilvo preso ir stuburą juosiančius raumenis, o kartu sudegina ir kur kas daugiau kalorijų, nei pratimą atliekant įprastu greičiu.

Tiesa, darant pritūpimus pratimo fazės ir tempas apsikeičia vietomis – lėtoji dalis yra tūpimas, tuo tarpu antroji (atsistojimas) turi būti vykdoma kaip įmanoma greičiau.

Lėtesnis tempas iš karto parodo, ar teisingai atliekate pratimą, nedarote klaidų ir ar tikrai naudojate sau tinkamą svorį – lėtai keldami ar tūpdami netruksite pastebėti visas technikos klaideles, kurių galbūt nepastebėjote prieš tai. Tačiau būkite atsargūs prieš greitąją fazę – tam reikia gerai prieš tai apšilti, jog išvengtumėte traumų!