Fizinis aktyvumas

Lieknos ir tvirtos kojos - žingsnelių pagalba

http://www.sportokuras.lt, 2013-11-21

Lieknoms kojoms užtenka vos vieno treniruoklio ir šiek tiek fantazijos. Naudodami paprastą bėgimo takelį ir keisdami pratimus galite pasirūpinti savo stangriomis blauzdomis, šlaunimis ir sėdmenimis. Šie keli patarimai leis įprastinei kardiotreniruotei suteikti naują, raumenis stiprinantį potencialą.

Treniruotę pradėkite nuo paprasčiausio bėgimo vidutiniu tempu. Tai padės apšilti ir privers dirbti visos apatinės kūno dalies raumenis. Bėkite apie pusvalandį, per kurį (priklausomai nuo Jūsų ūgio ir svorio) atsikratysite nuo 300 iki 450 kalorijų. Beje, riebalai degs ne tik kojų srityje, bet ir visame kūne.

Pradėkite po truputį didinti fizinę apkrovą – nustatykite nemažą įkalnę ir eikite greitais, bet mažais žingsneliais. Pasilenkite šiek tiek į priekį ir įtempkite pilvo presą. Ar jaučiate, kaip smarkiai dirba sėdmenys ir galinė kojų dalis?

Jei išvargote, pats metas keliauti dar toliau. Galite šiek tiek sumažinti įkalnę, tačiau eiti pradėkite šonu, kryžiuodami kojas. Darykite tai nedideliu greičiu ir įsikibę į treniruoklio rankenas, jei netyčia neišlaikytumėte pusiausvyros. Šio pratimo metu labiausiai dirba vidinės ir išorinės šlaunų pusės. Penkias minutes eikite į vieną šoną, o tada apsisukite ir penkias minutes eikite į kitą.

Pabaigai – sunkiausia užduotis. Vėl atsisukite priekiu į bėgimo takelio valdymo pultą ir pradėkite eiti, darydami gilius įtūpstus. Dedate koją į priekį – ir ant jos tupiate visu svoriu. Stojatės, dedate į priekį kitą koją ir vėl tupiate. Palikite mažą įkalnę ir labai nedidelį greitį, o dėl stabilumo laikykitės už treniruoklio rankenų. Penkias minutes trunkančio pratimo metu apkrausite visą apatinę kūno dalį – blauzdas, šlaunis bei sėdmenis.

Dabar jau galite atsipūsti ir kelias minutes tiesiog lėtai eiti, kad atgautumėte kvapą bei jėgas!

P.S. Šiuos pratimus galite atlikti ir lauke, jeigu randate pakankamo statumo ir ilgio įkalnę.