Fizinis aktyvumas

Reguliaraus fizinio aktyvumo nauda

Pajudėk.LT, 2013-01-02

Tikriausiai žinote, kad fiziniai pratimai yra naudingi. Bet ar žinote, kiek daug naudos jie iš tikrųjų duoda? Jie gali ne tik pakelti jūsų nuotaiką, bet ir pagerinti lytinį gyvenimą. Skaitykite toliau ir sužinosite, kaip fiziniai pratimai gali pagerinti jūsų gyvenimo kokybę.

Norite jaustis geriau, būti energingesni, gal ir gyventi ilgiau? Jums nereikia išradinėti dviračio, tiesiog pradėkite mankštintis. Visai nesvarbu, kiek jums metų, kokia jūsų lytis ar fizinė būklė – reguliarių fizinių pratimų nauda sveikatai bus akivaizdi. Reikia įtikinamesnių priežasčių, dėl kurių pradėtumėte sportuoti? Štai jos – septynios priežastys, padėsiančios jums lengviau apsispręsti:

1. Fiziniai pratimai padeda reguliuoti svorį.

Fiziniai pratimai gali padėti išvengti antsvorio, svorio didėjimo. Būdami aktyvūs jūs deginate kalorijas, tiksliau, kuo aktyvesni esate, tuo daugiau kalorijų sudeginate. Visai nebūtina gaišti daug laiko sportuojant, kad pajustumėte, kaip kinta jūsų kūno svoris. Jeigu neturite laiko treniruotėms, tiesiog būkite aktyvesni visą dieną, pavyzdžiui, užuot pakilę į reikiamą namo aukštą liftu, užlipkite laiptais.

2. Fiziniai pratimai padeda išvengti ligų.

Nerimaujate dėl širdies ligų? Norėtumėte sumažinti aukštą kraujospūdį? Kad ir koks būtų jūsų kūno svoris, fizinis aktyvumas padeda organizmui išskirti didelio tankio lipoproteiną (HDL) ir sumažina neskaidomų riebalų kiekį. Sportuojant organizmas patiria lengvą šoką, todėl pagerėja kraujotaka, kartu mažėja širdies ligų tikimybė. Fiziniai pratimai padės jums išvengti daugelio sveikatos sutrikimų bei ligų: infarkto, cukrinio diabeto, antrojo tipo diabeto, artrito, kai kurių vėžio rūšių.

3. Fiziniai pratimai gerina nuotaiką.

Trūksta emocinio pakylėjimo? O gal priešingai – norite atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos? Tokiu atveju galėtų padėti treniruotė sporto salėje arba pusvalandžio pasivaikščiojimas. Fizinio aktyvumo metu smegenys išskiria įvairius cheminius junginius, kurie padeda atsipalaiduoti, pasijusti laimingesniems. Reguliariai sportuojant tobulės išvaizda, todėl pradėsite labiau savimi pasitikėti.

4. Fiziniai pratimai suteikia energijos.

Mėgstate eiti apsipirkti? Reguliarūs fiziniai pratimai sustiprins jūsų raumenis ir padidins ištvermę. Sportuojant raumenų audiniai aprūpinami deguonimi bei maistingosiomis medžiagomis, o širdies ir kraujagyslių sistema veikia kur kas veiksmingiau. Na, o kai širdis ir plaučiai dirba efektyviau, jūs turite daugiau energijos, tad galite aplankyti daugiau parduotuvių:)

Puslapiai: 1