Fizinis aktyvumas

Slidinėjimo sezonas: kodėl nereikia laukti paskutinės minutės

Medicinos diagnostikos centras, 2013-01-17

„Pirmąkart slidinėjimo pramogas išbandžiau praėjusią žiemą. Jau po pirmos aktyvios dienos atrodė, kad skauda viską – kojas, nugarą, kaklą. Kokių galų vėliausi į šį nuotykį? – pamaniau tada. Guodžiausi, kad visus skausmus atpirks laimės pojūtis leidžiantis nuo kalno. Nors atostogas laikau pavykusiomis, kitąkart ant slidžių stosiu tinkamai pasiruošusi. Tą patį patarsiu padaryti ir draugams, ypač nuolat nesportuojantiems ir fiziškai silpnesniems“, – tokias mintis išklojo man kolegė, paklausta, ar reikia specialiai ruoštis slidinėjimo sezonui.

Slidinėjimu susižavi vis daugiau lietuvių. Kelionę ir visus reikiamus daiktus galite nusipirkti per vieną dieną, tačiau fiziškai pasirengti prireiks tikrai daugiau laiko.

Ar reikia ir kaip ruoštis slidinėjimo sezonui, paklausėme Medicinos diagnostikos ir gydymo centro specialistų – sporto medicinos gydytojo Andriaus Ramono, kineziterapeučių Agnės Bagdonaitės ir Lianos Stričkienės.

– Ar reikia ruoštis slidinėjimo sezonui ir kodėl?

Liana Stričkienė: Manau, tinkamai pasiruošti būtina kiekvienam slidininkui. Kodėl? Kad gerai jaustumėtės ne tik slidinėdami, bet ir po to, kad apsisaugotumėte nuo traumų ir su jomis susijusių daugybės nemalonumų. Esant tinkamam fiziniam pasiruošimui, Jūsų širdis ir imuninė sistema yra daug stipresnės ir atsparesnės dideliam fiziniam krūviui. Taip galima išvengti peršalimo ligų ir širdies raumens pertempimo.

– Kaip reikėtų pasiruošti?

Andrius Ramonas: Galvodami apie slidininkus ir žinodami, su kokiomis problemomis jie susiduria ar gali susidurti, sukūrėme kineziterapijos ir sporto medicinos paslaugų paketą, kurį sudaro konsultacijos, reikiami tyrimai ir fizinis parengimas.

Puslapiai: 1