Fizinis aktyvumas

Vaikščiojimas - į pagalbą Jūsų nugarai

Pajudėk.LT, 2013-06-10

Fizinė veikla ilgą laiką buvo naudojama kaip būdas stiprinti raumenų jėgą bei gerinti jų tonusą. Kai yra kalbama apie pratimus, dauguma žmonių galvoja tik apie kojų, rankų bei pilvo raumenis. Kiti raumenys, tokie kaip nugaros ir ypač apatinė jos dalis, taip pat turi naudos iš padidėjusio fizinio aktyvumo.

Vaikščiojimas

Mažo aktyvumo veikla, tokia kaip vaikščiojimas, gali sustiprinti nugarą. Tiesą sakant, nueinant tam tikrą atstumą kiekvieną dieną, galima pagerinti nugaros raumenų funkcijas. Gerinant raumenų funkcijas, ateityje galima išvengti nugaros skausmų ir tam tikrų simptomų, įskaitant raumenų įtampą, stuburo slankstelių pasislinkimą ir sėdmens nervo skausmus. Net jeigu Jūs kenčiate nuo nugaros skausmų, pasistenkite bent kelias minutes per valandą skirti pasivaikščiojimui. Taip sustiprinsite nugaros raumenis.

Svorio metimas

Ėjimas yra papildoma priemonė deginti kalorijas, tad gali padėti atsikratyti antsvorio. Yra žinoma, kad antsvoris gali prisidėti prie nugaros skausmų. Antsvoris sukelia įtampa nugaros raumenims, o tai gali įtakoti traumų atsiradimą. Jeigu vaikštote pakankamai, t.y. tiek, kad būtų sukuriamas bent 250 kalorijų deficitas per dieną, tuomet per dvi savaites Jūs galite tikėtis numesti apie 0,45 kg.

Puslapiai: 1