Fizinis aktyvumas

Žmogaus kūnas yra skirtas judėti

http://www.vlmedicina.lt, 2013-09-17

Bėgimo traukai nesugeba atsispirti TV ir teatro žvaigždės, atgaivą jame randa verslininkai. Šis sportas vienija įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir pomėgių žmones. Augant bėgimą praktikuojančiųjų skaičiui didėja ir skeptikų ratas, įsitikinusių, jog bėgimas yra žalingas žmogaus kūnui. Apie tai plačiau kalbiname gydytoją ortopedą Eduardą Bartkevičių.

Viskas, kas daroma su saiku, ypač sportas, negali kenkti kūnui, abejones bando sklaidyti medikas. „Jei žmogus sportuoja klausydamas savo organizmo, sportas pakenkti negali. Juk mūsų kūnai skirti judėti, o ne gulėti ar sėdėti“, – yra įsitikinęs gydytojas ortopedas traumatologas Eduardas Bartkevičius.

Svarbus apšilimas

Dažnai klaidingai manoma, kad bėgimas gali traumuoti. Tačiau gydytojo ortopedo nuomone, traumas bėgiojant patiria tik neatsargūs bėgikai. Traumų rizika sumažėja iki minimumo, jei pasirengimas sportuoti bus tinkamas. Gyd. Bartkevičius įsitikinęs, kad skausmų priežastis bėgant – nebūtinai susijusi su pačiu bėgimu. Kartais žmonės tiesiog nežino, kokių negalavimų turi, ir pajutę diskomfortą sportuojant, kaltę verčia sportui.

„Dažniausios traumos bėgant susijusios ne su pačiu bėgimu, bet su šalutiniais dalykais – paslydo, nukrito, pasitempė. Todėl čia svarbus pirminis pasiruošimas bei saikas“, – pabrėžia ortopedas.

Jis pataria prieš kiekvieną sporto užsiėmimą, taip pat ir prieš bėgimą, būtinai pasidaryti tinkamą apšilimą. Bėgant labiausiai apkraunami galūnių sąnariai, klubų sąnariai, pėdos, keliai. Prieš bėgimą būtina juos išmankštinti, išjudinti, kad nepakenktume ir iki minimumo sumažintume traumų riziką.

Puslapiai: 1