Fizinis aktyvumas

Zumba – aerobikos ir šokio derinys

http://www.lsveikata.lt, 2013-09-25

Zumba – mankštos rūšis, jungianti aerobiką su šokiu.

Kolumbiečių jaunimo žargonu žodis „zumba“ reiškia „greičiau judinkis“. Viskas prasidėjo 9-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kai kolumbietis aerobikos treneris Alberto Peres pamiršo namuose užsiėmimams vesti skirtą muziką. Su savimi jis turėjo tik kompaktinius diskus, iš kurių sklido salsos muzika. Alberto nieko kito neliko, tik improvizuoti, derinant įvairius pratimus ir šokius. Užsiėmimas taip patiko trenerio klientėms, kad jis ryžosi sukurti specialią programą, derindamas įvairių stilių muziką ir fizinius pratimus. 2001 metais kolumbietis pėrsikėlė į JAV ir ten įkūrė kompaniją „Zumba Fitness“, kuri labai greitai išpopuliarėjo pasaulyje. Dabar Zumbos gerbėjų ratas išsiplėtė jau iki 140 mln. žmonių.

Zumba – tai ne tik paprasti pratimai, tai tam tikra filosofija, judėjimas, kuris moko, kaip nuobodžius fizinius pratimus paversti siautulingu vakarėliu ir su malonumu lieknėti. Zumbos gerbėjai teigia, kad ji padeda ne tik sustiprėti fiziškai, bet ir teigiamai veikia psichologiškai.

Šokant Zumbą įvairūs raumenys treniruojami taip, kad žmogus nejaučia nuovargio, kuris užklumpa kartojant tuos pačius fizinius pratimus. Per valandą linksmų šokių galima sudeginti nuo 400 iki 800 kilokalorijų.

Verta žinoti:

Per gyvavimo metus Zumbos užsiėmimai kito ir atsirado kelios šios mankštos kryptys:

  • „Zumba Gold“ – užsiėmimai skirti pagyvenusiems žmonėms, taip pat ir neįgaliesiems, juose gausu žaidybinių elementų.
  • „Aqua Zumba“ – Zumba užsiėmimai baseine. Tokių treniruočių metu mažesni krūviai tenka sąnariams, tačiau ypač veiksmingi, nes atliekant pratimus reikia įveikti ir vandens pasipriešinimą. Tinka žmonėms, kurie turi sąnarių ir nugaros problemų.
  • „Zumba Toning“ – treniruojamasi su svarmenimis. Daugiausia dirba klubų, rankų ir preso raumenys – ideali treniruotė tiems, kurie nori ne tik sulieknėti, bet ir išdailinti kūno linijas.
  • "Zumba senato" – treniruotės metu naudojama kėdė.