Gyvenimo būdas

4 priežastys, kodėl verta rinktis sveiką gyvenimo būdą

Pajudėk.LT, 2013-10-25

Sveikas gyvenimo būdas apima subalansuotą mitybą, reguliarias treniruotes (fizinį aktyvumą) ir efektyvų streso valdymą. Sveiko gyvenimo būdo elementų pasirinkimas kiekvieną dieną gali paveikti daugiau nei vien fizinę išvaizdą – tai taip pat gali pailginti ir pagerinti gyvenimo kokybę sustiprinant imunitetą bei palaikant Jus emociškai sveikus.

Psichinė sveikata

Nuotaika ir pažinimo funkcija turi didelę įtaką gyvenimo kokybei, produktyvumui ir sveikiems visuomeniniams santykiams. Kaip teigia žurnalas „American Journal of Psychiatry“, vakariečių mitybos įpročiai, kurie pasižymi dideliu kiekiu sočiųjų riebalų, rafinuotų angliavandenių bei alkoholio vartojimu, yra labiau susijusę su aukšto lygio depresija ir nerimu negu mitybos įpročiai, kai renkamasi vaisius, daržoves ir kruopas. Nors reikėtų daugiau mokslinių tyrimų, subalansuota mityba, kuri įtraukia kompleksinius angliavandenius, liesus baltymus ir sveikuosius riebalus, gali būti efektyvus būdas apsaugoti psichinę sveikatą.

Energija ir ištvermė

Sveikata yra daugiau nei ligos nebuvimas. Sveikas kūnas apdovanoja Jus aukštu energijos lygiu, jėga ir ilgaamžiškumu. Anot Science Daily žemo intensyvumo pratimai gali sumažinti nuovargį 65 proc., o energijos lygis gali padidėti iki 20 proc. Sveiki suaugusieji turėtų atlikti 30 minučių vidutinio intensyvumo aerobinius pratimus kiekvieną dieną optimaliam fiziniam aktyvumui. Jis gali būti išskaidytas per visą dieną ir įtraukti tokius mažus pokyčius kaip mašinos statymas toliau nuo įėjimo ar laiptų pasirinkimas vietoje lifto.

Puslapiai: 1