Gyvenimo būdas

Netinkama burnos higiena grasina vidaus organų pažeidimais?

Ieva Kudaševičiūtė, 2015-07-02

Kasdienis dantų valymas naudojant dantų šepetėlį ir pastą – savaime suprantamas dalykas. Taip šiandien teigtų daugelis. Tačiau žinoti yra viena, o vadovautis įgytomis žiniomis – visai kas kita.

Dantų ėduonis, dar žinomas kaip kariesas, yra viena iš labiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Pasirodo, šiuolaikinėje visuomenėje net 90 proc. žmonių kenčia nuo karieso sukeltų negalavimų. O daugelis iš jų net nenutuokia, kad iš pirmo žvilgsnio nekaltas dantų ėduonis gali sukelti ne tik blogą burnos kvapą, bet ir sveikatai pavojingus vidaus organų pažeidimus, kuriuos išprovokuoja netinkama burnos higiena.

Dantų ėduonis atsiranda, kai dantų emalyje sumažėja kalcio ir fosforo kiekis. Esant šių mineralinių medžiagų trūkumui ilgainiui emalis lūžta ir susiformuoja ertmė. Ji paprastai pasireiškia kaip skylė dantyje.

Jei mokslininkai perspėja, kad nesiimant atitinkamų priemonių ir negydant dantų pažeidimo gresia ne tik dantų netekimas, aplinkinių burnos audinių uždegimas, bet ir vidaus organų veiklos sutrikimai, medikai grūmoja pirštu – reguliariai lankytis pas odontologą nepakanka, reikia ne tik tinkamai prižiūrėti dantis, kruopščiai rinktis burnos priežiūros priemones, bet ir teisingai maitintis.

Puslapiai: 1

Žymos

burnos higiena, dantų pasta, dantų priežiūra, ėduonis, fluoras, kariesas

Susiję