Gyvenimo būdas

Didžioji dalis mitų apie krausjospūdį - laužti iš piršto

http://www.lsveikata.lt, 2013-08-08

Priežastimi neskirti laiko savo kraujo spaudimo patikrai dažnai tampa greitas gyvenimo tempas, nenoras lankytis gydymo įstaigose. Didelės įtakos turi ir visuomenėje sklandantys klaidingi mitai, kuriais tikėdami žmonės padidėjusį kraujospūdį tiesiog ignoruoja.

„Mitai gimsta iš nežinojimo, o medikų pareiga – informuoti ir šviesti visuomenę apie sveikatai pavojingas ligas“, – teigia prof. Žaneta Petrulionienė. Populiariausius mitus apie padidėjusį kraujospūdį profesorė sutiko pakomentuoti išsamiau.

Mitas: visuomenėje gaji nuomonė, kad padidėjęs kraujo spaudimas – nieko rimto.

Šis mitas yra klaidingas. Tiesa ta, kad net jeigu ir nejaučiate padidėjusio kraujo spaudimo sukeliamų sveikatos negalavimų, jis gali pakenkti jūsų širdžiai, inkstams, galvos smegenims, akims ir kitiems kūno organams ateityje. Todėl kiekvienas suaugęs žmogus turi žinoti, koks yra jo įprastas kraujospūdis. Ir verta kiekvienam įsiminti, kad optimalaus kraujospūdžio skaičiai yra 120/80. Pavojaus nėra, jeigu šis skaičius neviršija 140/90. Tačiau jei kraujospūdis didesnis už 140/90 – būtina susirūpinti. Ypač didelis pavojus kyla, kai kraujospūdis viršija 180/110.

Mitas: jeigu savijauta gera, matuotis kraujo spaudimo nereikia.

Labai dažnai padidėjusio, o kartais ir labai aukšto kraujo spaudimo žmonės nejaučia metų metus. Be to, ne visi pagalvoja, kad galvos skausmas, sunkumas pakaušyje, svaigimas, mirgėjimas akyse gali būti dėl aukšto spaudimo. Kartais keletą dešimtmečių padidėjęs kraujospūdis neišprovokuoja jokių jutimų, nebyliai žalodamas jūsų organizmą. Dažniausiai skundai atsiranda staiga, pasireiškus komplikacijoms.

Puslapiai: 1