Gyvenimo būdas

Dienos režimas: kelias į laimingą ir sveiką gyvenimą

http://www.ekodiena.lt, 2013-04-10

Daugelis žmonių nuolat skundžiasi, kad ryte sunkiai keliasi, atsikėlę pusę dienos negali prabusti ar net lieka mieguisti iki vakaro. Ką reikėtų daryti, kad kiekvienas rytas būtų žvalus, o visą dieną liktume energingi? Pasak ajurvedos mokslo, žmogui labai svarbu laikytis dienos režimo.

Dienos režimas ajurvedinėje pasaulėžiūroje užima tikriausiai svarbiausią vietą, kadangi tai yra savotiškas gamtos ciklo laikymasis. Kaip mes gyvename kiekvieną dieną, tokią sveikatą ir turėsime, o tai reiškia, kad arba mes silpninsime savo sveikatą arba stiprinsime.

Dienotvarkės laikymasis suteikia žmogui optimizmo ir valios. O kai turime šias dvi savybes, ir dar stipriai išvystytas, galime versti kalnus, kadangi lengviau susidorojame su įvairiomis problemomis, stresu, mūsų protas tampa šviesesnis, ramesnis ir skaidresnis.

Paprastai užsiimant tam tikra praktika, rezultatų sulaukiama tik maždaug po 40 dienų, todėl nesitikėkite pirmą ar antrą dieną, kad gyvenimas ims keistis, o jūs vaikščiosite šviežias kaip agurkėlis. Poslinkius galite pastebėti jau kitą rytą, bet pilnas poveikis pradės mus veikti po 40 dienų.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad čia prie valandų bus nurodomas saulės laikas, t.y. prie dabartinio laiko reikia pridėti maždaug 1,5 valandos.

Žmogaus ir gamtos ciklas eina išvien

Žmogus labai dažnai pamiršta, kad yra gamtos dalis ir bando susikurti savo individualų pasaulį, tačiau kaip bebūtų, nuo prigimties nepabėgsime, turime laikytis gamtos sukurtų dėsnių.

Puslapiai: 1