Gyvenimo būdas

Krosui tinkami drabužiai

http://www.lsveikata.lt, 2013-10-01

Rudenį bėgioti krosus miško ar parko takeliais - vienas malonumas. Daug kas šio malonumo neatsisako ir žiemą. Tačiau šeimos gydytojai pastebi, kad ne vienas taip rytą pradedantis jų pacientas, skundžiasi peršalęs, nes krosui pasirenka netinkamą aprangą.

Kai temperatūra nuo 10 iki 17 laipsnių šilumos verta apsirengti sportinį kostiumą: kelnes ir viršų ilgomis rankovėmis.

Kai temperatūra nuo minus 15 iki 10 laipsnių šilumos, kelnės tiesiog privalomos, taip pat sportinė palaidinė ir netgi lengva striukė. Ir megzta kepuraitė, kuri dengia ausis. Jei labai šalta, pravers ir megztinis.

Paspaudus šaltukui iki minus 15 ir daugiau, renkitės panašiai kaip ir ankstesniame punkte, tik nepamirškite pirštinių, taip pat vilnonių kojinių. Sportbačiai tiks įprasti, tik juos svarbu suvarstyti, kad nepatektų sniego. Stenkitės nebėgti ledu.

Retai bepasitaiko, bet jei gyvsidabrio stulpelis krenta į neįtikėtinas žemumas iki minus dvidešimt penkių, nuoširdžiai rekomenduojame likti namie ir padaryti paprastą rytinę mankštą. Tokiu oru bėgioja tik profesionalai. Bėgioti būtina tik su sportbačiais – jokie kitokie batai čia netiks. Sveikintina natūralių pluoštų apranga – vasarą su sintetiniais drabužiais bus per karšta, o žiemą – per šalta.