Gyvenimo būdas

Kaip pristabdyti senėjimą?

http://www.silutesnaujienos.lt, 2013-06-13

Senėjimas - sudėtingas procesas, kurį lemia daugybė faktorių ir kiekvienas iš jų įneša savo indėlį mūsų organizmo susidėvėjimo skatinimui. Tuo tarpu šiuolaikinės biomedicinos pasiekimai suteikia vilčių sulėtinti šį procesą.

Mokslininkai linkę laikytis molekulinių senėjimo mechanizmų teorijos, kuri teigia, kad organizmas sensta ląstelių lygyje veikiant laisviesiems radikalams. Laisvieji radikalai - tai toksinai arba nestabilios molekulės, kurios pažeidžia ląsteles.

Žmogaus organizmas naudoja deguonį, kad suskaidyti maistą ir iš jo pagaminti energiją. Dėl šio „deginimo“ atsiranda žalingų deguonies darinių - laisvųjų radikalų arba oksidantų. Kai jų kiekis pasiekia kritinę ribą, jie sunaikina viską, su kuo sąveikauja, suardo ląsteles, DNR.

Moksliškai įrodyta, kad laisvieji radikalai yra tokių ligų, kaip vėžys, aterosklerozė, infarktas, insultas, išemija, nervų ir imuninės sitemos susirgimų, odos ir daugelio kitų ligų kaltininkai.

Laisvųjų radikalų atsiranda dėl radiacijos, infekcinių ligų, temperatūros kaitos, ilgo buvimo saulėje, vartojant produktus, kuriuose gausu kenksmingų priedų, į organizmą patekus pesticidams.

Puslapiai: 1