Gyvenimo būdas

Karšta pirtis degina net kalorijas

http://www.sportokuras.lt, 2013-11-11

Pirtys ir saunos daugelyje šiaurės šalių yra laikomos jaunystės šaltiniu. Šimtmečius tai buvo ne tik būdas sušilti šaltomis žiemomis, bet ir išvalyti kūną nuo toksinų ar tiesiog atsipalaiduoti. Tobulėjant tyrimams nustatoma vis daugiau saunos arba garinės pirties privalumų, kurie pasiekiami net ir per trumpą kaitinimosi seansą išprakaituojant iki pusės litro skysčių.

Atsipalaidavimas ir streso mažinimas

Mokėjimas atsipalaiduoti – vienas svarbiausių įgūdžių, kurį reikia įvaldyti norint išsiilsėti po sunkios treniruotės. Didelis karštis atpalaiduoja įsitempusius raumenis bei padeda sumažinti sąnarių skausmą.

Tuo tarpu rami ir uždara aplinka leidžia tiesiog pabūti su savimi ir tyliai apmąstyti nuveiktus dienos darbus. Kūno ir proto poilsis – ypač geras pasirinkimas savaitgalį, prieš artėjančią naują darbų savaitę.

Kalorijų deginimas

Nuo seno puikiai žinoma, jog buvimas pirtyje padeda lieknėti. Tiesa, rezultatų tikėtis iš karto nevertėtų – didelis karštis nevienodai veikia skirtingų žmonių medžiagų apykaitos sistemas. Viskas priklauso ne tik nuo pirtyje praleisto laiko, bet ir nuo lyties, amžiaus, svorio ir jau išdegintų tą dieną kalorijų.

Apytiksliais skaičiavimais 65 kilogramus sveriantis žmogus per pusvalandį, praleistą karštyje (žinoma, šį laiką reikėtų skaidyti į mažiausiai kelis seansus) atsikrato apie 300 kalorijų. Tikėtina, jog kuo daugiau sveriate – tuo daugiau energijos sunaudosite prakaituodami ir spinduliuodami į aplinką savo kūno šilumą.

Privalumai sveikatai

Apie pirčių ir saunų teikiamus privalumus galėtume pasakoti ir pasakoti – jų yra begalė. Negana to, jog karštis padeda atsipalaiduoti ir lieknėti, jis taip pat gali sustiprinti imuninę sistemą, pagerinti kraujotaką ir sumažinti kvėpavimo takų sutrikimus.

Be to, sauna yra puiki vieta aromaterapijai – į ant karštų akmenų pilamą vandenį įmaišyti specialūs kvapnūs aliejai leis dar labiau nuraminti mintis ir atsipalaiduoti. Patogiai atsigulkite, užmerkite akis ir mėgaukitės karšta, sveika ir liekninančia ramybe!