Gyvenimo būdas

Kodėl jaučiame pavasarinį nuovargį?

http://www.vlmedicina.lt, 2013-05-09

Vis daugiau žmonių pavasarį skundžiasi įvairiais negalavimais: nuovargiu, nemiga, galvos skausmu, svaigimu, prasta nuotaika, depresija, sutrikusiu virškinimu ir kitais simptomais. Pasak medikų, dažnai į prastą savijautą nekreipiame dėmesio, pasiteisindami laiko stoka, įtemptu gyvenimo ritmu, neleidžiančiu sirgti. Dažnai manome, kad prasta savijauta galbūt pati pagerės arba dar blogiau – galvojame, kad visi taip jaučiasi ir tai yra normalu po žiemos išsekus vitaminų atsargoms. Tačiau taip manyti yra klaidinga.

Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė, medicininių tyrimų laboratorijos „Antėja“ direktorė medicinai, gydytoja Dangira Babenskienė teigia, kad iš pirmo žvilgsnio paprasčiausias nuovargis gali būti arba lengvai įveikiamas, arba įspėti apie sunkios ligos pradžią, todėl būtina pasitikrinti ir atlikti keletą nesudėtingų kraujo tyrimų.

„Pavasarį organizmui dažnai trūksta vitaminų ir mineralų, todėl sutrikus medžiagų apykaitai ir skydliaukės funkcijai, kenčia visas organizmas. Jaučiant pavasarinį nuovargį pirmiausia reikėtų pasitikrinti geležies ir mikroelementų bei vitamino D organizme atsargas, įvertinti skydliaukės funkciją“, – pataria gydytoja D. Babenskienė.

Mikroelementai – magnis, kalcis, natris, kalis yra žmogaus organizmui gyvybiškai būtinos medžiagos. Norint išvengti organizmo išsekimo ir silpnumo, imuninės sistemos nusilpimo, kaulų ir raumenų struktūros pakitimo, širdies darbo sutrikimų, odos, nagų, plaukų struktūros pokyčių reikia nuolat sekti ir žinoti mikroelementų kiekį kraujyje. Jeigu ko nors trūksta, tuomet tereikia organizmą papildyti trūkstamais mikroelementais ir savijauta kaipmat pagerės.

Puslapiai: 1