Gyvenimo būdas

Mesti svorį trukdo stereotipai

http://www.lsveikata.lt, 2013-05-15

Stereotipas: jeigu šeimoje yra antsvorio turinčių žmonių, reiškia tokia genetika ir lieknėti yra beviltiška.

Iš tikrųjų: Daugeliu atvejų antsvoris, esą perduodamas iš kartos į kartą, yra susijęs ne su genetika, o su šeimos gyvenimo būdu. Paprastai tokiose šeimose vyrauja maisto (ir tikrai ne lieso ar sveiko) kultas, apie aktyvų poilsį tokia šeima irgi jau seniai pamiršusi. Joje vaikai antsvorio užsiaugina jau paauglystėje. Sulieknėti tokiu atveju įmanoma tik iš esmės pakeitus gyvenimo būdą bei mitybą. Pokyčius galima pradėti nuo to, kad meniu būtų įtraukta kuo daugiau daržovių ir iki minimumo sumažintas riebių produktų - majonezo, riebios mėsos, pusfabrikačių, saldumynų, ledų - vartojimas. Kuo dažniau maistą troškinkite, rečiau kepkite.

Tiesa, pasirenkite, kad tradicijų laužymas šeimoje bus sutiktas nepalankiai. Todėl iš pradžių nepasakokite artimiesiems, kad stengiatės valgyti mažiau ir ne tokį kaloringą maistą. Praneškite apie tai, kai pasimatys pirmieji rezultatai, kurie parodys, kad jūsų šeimos konstitucija nėra jau tokia prasta.

Stereotipas: jeigu žmogus kelis kartus bandė lieknėti, tačiau jam vis nepavykdavo, reiškia jis neturi valios ir todėl sulieknėti jam nepavyks.

Iš tikrųjų: Dietologai teigia, kad žmonės nepajėgia laikytis dietos ne dėl to, jog neturi valios, o dėl to, kad dietą pasirenka per griežtą. Treniruotės iki paskutinio prakaito lašo, alinančios dietos, visiškas saldumynų, duonos ir kt. produktų atsisakymas – įprasti lieknėjančiojo atributai.

Tačiau tokias kančias mūsų organizmas gali pakęsti neilgai. Po to būtinai seka persivalgymo periodas.

Puslapiai: 1