Gyvenimo būdas

Viena iš peršalimo profilaktikos priemonių – pastovus ir pakankamas fizinis aktyvumas

Kauno visuomenės sveikatos centras, 2013-09-26

Atvėsus orams, mus pradeda atakuoti įvairios infekcijos. Pati populiariausia – ūminė virusinė kvėpavimo takų infekcija, paprastai vadinama peršalimu. Kas yra peršalimas ir kaip jis pasireiškia, pasakoja Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai.

Kas yra peršalimas?

Tai užkrečiamoji virusinė viršutinių kvėpavimo takų (nosies ir gerklės) infekcija. Peršalimas yra viena dažniausių ligų, kuria kiekvienas žmogus serga bent kartą per metus. Peršalimą gali sukelti daug įvairių virusų.

Kaip užsikrečiama?

Užsikrėtimo šaltinis – sergantis žmogus. Virusas, kurio yra sergančio žmogaus išskyrose iš nosies, skrepliuose, seilėse, plinta oro – lašiniu keliu plačiai į aplinką, kai žmogus kosėja, čiaudi. Į kvėpavimo takus virusas gali patekti ir per sergančio žmogaus liestus daiktus, t.y. rankas, esant glaudžiam kontaktui su sergančiuoju.

Kaip pasireiškia peršalimo ligos?

Peršalimo ligos pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų uždegimu, kurį sukelia virusai. Patekęs virusas per kelias valandas pažeidžia viršutinių kvėpavimo takų gleivines. Žmogus pradeda sloguoti, kosėti, jam peršti gerklę. Karščiavimas gali pasireikšti ir vėliau, bet atsiranda bendrųjų simptomų: nuovargis, bendras silpnumas, apetito stoka. Liga praeina per 5 – 7 dienas.

Puslapiai: 1