Gyvenimo būdas

Personalizuotos dovanos įgauna naują prasmę

Indrė Aidulytė, 2017-12-13

Kuriam iš mūsų nėra pažįstamas tas jausmas, kai įteikus dovaną, mainais gauni mandagią šypseną ir... nusivylimą gavėjo veide. Ir tik nereikia manęs kaltinti Kalėdų dvasios naikinimu – parodytas dėmesys, be abejo, svarbiausias, bet taip norėtųsi, jog dovana būtų ne tik priimta, bet ir naudojama, o prie viso to – dar ir naudinga!

Jau ne pirmi metai stengiuosi dovanoti tai, kas būtų praktiška ir padėtų žmogui kasdieniniame gyvenime: vitaminus tetai, kad energinga būtų; vilnones kojines pusseserei, kad nesušaltų žvarbią dieną; įvairių prieskonių rinkinį mamai, kad kasdienis maisto ruošimas taptų kūrybinga pramoga; klijuojamų blizgučių rinkinį mažajai dukterėčiai, kad vaizduotę lavintų... Koks rezultatas? Teta ėmė skųstis širdelės „permušimu“, žemu kraujospūdžiu, mieguistumu... Atlikus tyrimus, paaiškėjo – magnio perteklius organizme. Spėkit, kokius vitaminus dovanojau tetai? Teisingai, magnio ir kalio papildus! Kaip sekėsi pusseserei nešioti kojines?

Ne ką geriau – dėl itin išsausėjusios odos mergina jau ne pirmi metai negali net ir prisiliesti prie vilnos, graužia ir dirgina. Mama cinamono lazdeles sunaudojo stebėtinai greitai, bet girdėjau, kaip telefonu guodėsi draugei: „na čia gi tas netikras, ne toks vertingas... Tikras kitaip raitosi!” Na o štai dukterėčia liko be galo laiminga savo rinkiniu! Tik ne jos mama… Iki šiol apsilankius pas savo sesę sulaukiu pikto žvilgsnio ir šluotos į rankas: „pati įdavei, tai dabar pati ir eik rinkti tuos blizgučius!” Ir štai mėgaujamės visi ta magija, kai stebuklingai iš 60g blizgučių maišelio mažylė sugeba pribarstyti gerus keturis kilogramus to gėrio…

Turbūt nereikia ir sakyti, jog pasimokiau iš savo klaidų ir ėmiau itin preciziškai rinkti dovanas. Pernai ilgai mindžikavusi prie kojinių skyriaus naujoje Megos „Sveikatinėje“, nutariau surizikuoti ir vėl. Ačiū kantriai konsultantei, kuri išaiškino man, kuo skiriasi kompresinės profilaktinės kojinės nuo įprastų. Ilgus metus mano tėtis skundžiasi kojų nuovargiu, tinimu, sunkumu – kaip tik šiuos simptomus ir padeda nugalėti šios ypatingosios, kraujotaką aktyvinančios kojinės! Ir štai beveik po metų laiko galiu įvertinti – dovana pasiteisino, kitą porą mano didysis skeptikas tėtis jau pats nusipirko, kai užmatė akciją! Nors, pripažinsiu, į mane kreivai žiūrėjo, kai išpakavo kojines iki kelių...

Norėdama pradžiuginti mamą, aplankiau sveikų produktų skyrių... Po pamokos jau buvau atsargesnė – nesusižavėjau „natūraliais“ kūno sviestais, per kilometrą trenkiančiais papajų aromatu... Ir nesuklydau, natūralus, pasirodo, papajų kvapas – suprask, taip ir natūralūs vaisiai kvepia. Na, nenorėčiau tuomet gyventi Karibuose, užtrokščiau nuo tokių kvapų. Apsisukusi nukulniavau į odos skyrių – gal piniginę, o gal rankinę? Ir iš čia išėjau nieko nepešusi: nežinau, ar didelės nori, ar mažos... Šiaip mėgsta dideles rankines, bet labai daug keliauja, tai į keliones ima tik mažas... Kelialapio pirkti nedrįsau – o jei negaus darbe atostogų? Laimei, prisiminiau dar vieną kelionių atributą – ortopedinius įdėklus į batus! Bingo, pataikiau! Dovana gal ir nestandartinė, nustebusio žvilgsnio sulaukusi, bet užtat naudojama kiekvieną dieną!

Tetai nupirkau šlepetes, tiesa, ne vilnones. Iš tiesų, pirkau jau išbandytas, seniai savo nešiojamas frotines dr.Luigi. Žinojau, jog patiks, nes kas kart atvykus į svečius maniškes nugriebia. Tik teko pasukti galvą, kurią gi spalvą pasirinkti... Su pusesere buvo sunkiausia, nes bendraujam retai, sunku įtikti, kai mažai pažįsti žmogų. Nutariau nerizikuoti – aplankiau ekologiškų saldėsių krautuvę ir pririnkau pačių įvairiausių saldumynų. Galvojau, jei ne pati sukrims, tai bent svečius pavaišins. Svečiams, deja, nebeliko, viską sukirtome kartu besijuokdamos iš Grinčo nesėkmių...

Na, o sesės mergytei nutariau padovanoti mankštos kamuolį. Pati vaikystėje tokį turėjau ir labai mylėjau. Be abejo, vaikui džiaugsmo atnešė, gal ne tiek pagal paskirtį, kiek šiaip žaidimams. O štai sesuo vėl piktai šnairavo – bampsi į grindis... Na, matyt ne visiems lemta įtikti su dovanomis.

Taigi, ko išmokau per pastaruosius dvejus metus? Netingėti pasidairyti netradicinių išeičių ir pasistengti pritaikyti dovanas kiekvienam asmeniškai. Jei mama jau senokai skundžiasi kojų nuovargiu – padovanok jai profilaktines kompresines pėdkelnes – gal ir nustebs gavusi tokį buitišką daiktą dovanų, bet vėliau tikrai padėkos!

Rinkime artimiesiems dovanas, kurios ne tik gražiai atrodytų supakuotos, bet būtų iš ties naudingos ir praktiškos!

Žymos

dovanos, kelionės, kojinės, kompresinės kojinės, ortopediniai įdėklai, sveikatine