Gyvenimo būdas

Poilsis gali pakenkti sveikatai

http://www.lsveikata.lt, 2013-07-18

Neretai grįžus namo iš kelionių tenka eikvoti pinigus ir laiką tam, kad „pataisytume“ sustreikavusią sveikatą. Kokie poilsio malonumai gali pakenkti mūsų sveikatai.

Gausus ir neįprastas maistas

Sutrikęs virškinimas - būklė, kuria skundžiasi beveik visi poilsiautojai, išvykę į svečias šalis.

Kai viešbučio valgomajame stalai puikuojasi nematytais patiekalais, taip sunku susilaikyti neparagavus visų iš karto. Tačiau, pasak gastroenterologų, net vienkartinis persivalgymas - stresas skrandžiui ir kepenims. O nejaučiant saiko kone kasdien gali sutrikti ir medžiagų apykaita.

Dar viena bėda - alerginės reakcijos į nepažįstamą maistą. Valgant daug egzotiškų patiekalų alergija gali pasireikšti net ir tiems žmonėms, kurie ja niekuomet nesiskundė. Specialistai pataria egzotiškus, nepažįstamus patiekalus ragauti po truputį. Priešingu atveju, rizikuojate visas atostogas „kursuoti“ tarp tualeto ir lovos.

Jei kelionėje kirtote kelias laiko juostas, tai turi įtakos jūsų imunitetui - jis tampa silpnesnis. Stresas, patiriamas aklimatizacijos metu, taip pat mažina organizmo atsparumą. Pirmiausia tai pasakytina apie mikroflorą, „gyvenančią“ skrandyje. Kai tik jo „gyventojai“ silpnėja, į organizmą nesunkiai patenka patogeninės bakterijos. Dėl to jūs nuolat jaučiate sunkumą skrandyje arba dar blogiau - jus kamuoja viduriavimas ar vidurių užkietėjimas. Šalyse, kurių vandens cheminė sudėtis yra kitokia, tokios bėdos - itin dažnos. Norėdami viso to išvengti dar prieš kelionę turėtumėte „treniruoti“ mikroflorą, vartodami probiotikus (tai tam tikros balastinės (skaidulinės) medžiagos, kuriomis maitinasi „gerosios“ žarnyno bakterijos). Probiotikų rekomenduojama pasiimti ir į kelionę.

Puslapiai: 1