Gyvenimo būdas

Šaltas vanduo stiprina imuninę sistemą ir seksualinį gyvenimą

http://www.ekodiena.lt, 2013-06-06

Jei jūs iš tų žmonių, kurie žiemą kas antrą dieną šokinėja į ledinį ežero ar upės vandenį – jūs kuo tikriausias keistuolis! Tačiau jei jūs to taip dažnai nepraktikuojate, o įlendate į šaltą vandenį tik retkarčiais ir trumpam – jūs žmogus, kuris rūpinasi savo sveikata.

Antsvoris, mieguistumas, ploni plaukai, suglebusi oda… Tai tikrai ne tie žodžiai, kurie apibūdina šalto vandens entuziastus. Juos tiksliau galima apibūdinti kitaip: atletiškumas, energingumas, jaunatviškumas! Kokia jų paslaptis? Kokia iš tiesų yra reguliarių šaltų maudynių nauda žmonėms, neturintiems mazochistinių polinkių?

1. Stiprina imuninę sistemą

Staigi ir radikali temperatūrų kaita sukelia organizmui šoką, ir nors tai skamba įtartinai, tačiau būtent tai stiprina mūsų imuninę sistemą. Liaudiškai tariant, organizmas grūdinamas. Mokslininkų grupė iš Čekijos Respublikos atliko tyrimą, kurio metu dalyviai tris kartus per savaitę porai minučių niro į ledinį vandenį. Po dviejų savaičių bandymų, stebint fiziologinius pokyčius, mokslininkai nustatė, kad tyrimo dalyvių organizme gerokai padidėjo baltųjų kraujo ląstelių kiekis. Taigi, prieita prie išvados, kad šaltas vanduo – lengvas stresorius – mygtukas, kuris įjungia mūsų imuninę sistemą.

2. Geros emocijos

Vadinamieji „ruoniai“ dažnai pasakoja apie geras emocijas, kurios užplūsta pasinėrus į ledinį vandenį: „Tampame savotiškais narkomanais, norime tai kartoti kasdien – daugelis iš mūsų nuo to turime priklausomybę“. Priežastis – endorfinai. Endorfinai yra natūralūs organizmo skausmo žudikai. Taigi, jei turite bėdų – šokite į ledinę upę. Endorfinai taip pat veikia žmogaus savijautą, iš dalies veikia žmogaus emocijas, elgseną, miegą ir atmintį. Jie turi tiesioginį ryšį su orgazmu – šaltas vanduo pagerins jūsų seksualinį gyvenimą. Šaltis stimuliuoja parasimpatinę sistemą, kuri atsakinga už jūsų ramų poilsį ir regeneraciją, todėl „ruoniai“ rečiau serga depresija. Todėl plačią šypseną išspaudžia ir pats procesas, ir jo rezultatas.

Puslapiai: 1