Gyvenimo būdas

Sveika gyvensena - vienintelė profilaktikos priemonė nuo celiulito

http://www.lsveikata.lt, 2013-06-11

Specialistai teigia, kad 70-80 proc. moterų „artimai pažįstamos“ su celiulitu. Jie pastebi, kad moterų požiūris į šią odos problemą pamažu keičiasi ir vietoje brangių kremų ir procedūrų, dailiosios lyties atstovės vis dažniau renkasi sveiką gyvenimo būdą – vienintelę profilaktikos priemonę nuo celiulito.

Celiulitui amžius nesvarbu

Celiulitas moteris „papuošia“, kai jų organizme vyksta rimtos hormonų pertvarkos, tai yra nėštumo periodu, prasidėjus klimaksui, net brendimo laikotarpiu, kai siaučia vadinamosios hormonų audros. Statistika skelbia, kad maždaug 15 proc. jaunų merginų susiformuoja celiulitas. Nuo suaugusių moterų celiulito jis skiriasi staigiu formavimus – vos per kelis mėnesius probleminės merginos kūno vietos gali tapti nelygios. Tačiau yra ir gera žinia – toks celiulitas praeina savaime, kai hormonai aprimsta. Tiesa, tokia „laiminga pabaiga“ galima tik tuomet, jei mergina pašalins iš gyvenimo kai kuriuos pavojingus faktorius.

Išskirtiniai momentai

Gaila, tačiau kai kurių dalykų paveikti mes nepajėgūs. Pavyzdžiui, genetika. Celiulito rizika perduodama per moteriškąją giminės liniją. Ir jeigu mama ir močiutė turėjo celiulitą, tai didelė tikimybė, kad šią fizinę savybę paveldės kitų kartų moterys.

Tai pat celiulito riziką didina kai kurios ligos: hormonų veiklos sutrikimai (pavyzdžiui, skydliaukės funkcijų sutrikimas), venų varikozė. Visais šiais atvejais celiulito išvengti beveik neįmanoma.

Kovoti įmanoma

Kaip jau minėjome, jeigu kartais dėl tam tikrų ligų su celiulitu kovoti beviltiška, dažniausiai šį odos defektą sukeliančios priežastys yra netinkamas gyvenimo būdas.

Puslapiai: 1