Gyvenimo būdas

Žemas kraujo spaudimas ir jo priežastys

Pajudėk.LT, 2013-01-18

Kraujo spaudimo sumažėjimas (apie kraujo spaudimo klasifikavimą skaitykite "Kas yra kraujo spaudimas ir kaip jis klasifikuojamas?") vadinamas hipotenzija. Hipotenzija nėra tokia pavojinga kaip arterinė hipertenzija (aukštas kraujo spaudimas). Sumažėjęs kraujo spaudimas dažniausiai vargina jaunas moteris iki 30 metų. Nukritus kraujo spaudimui žmogus jaučiasi pavargęs, mieguistas, sumažėja jo darbingumas, jam svaigsta galva (ypač staigiai atsistojus ar atsikėlus), dažnai šąla rankos ir kojos. Atsiranda sąmonės netekimo rizika, kartu padidėja tikimybė susižeisti griūvant. Pajutus didelį silpnumą kojose reikėtų atsisėsti ar atsigulti, galvą nuleisti žemyn, o kojas pakelti aukštyn.

Tiems, kurių kraujo spaudimas žemesnis, infarkto, inkstų, kitų širdies ligų rizika yra mažesnė. Sportininkai ar žmonės, kurie reguliariai mankštinasi, taip pat kurie palaiko idealų kūno svorį, nerūko, yra linkę turėti žemesnį kraujospūdį.

Žemas kraujo spaudimas nežalingas tol, kol netampa toks žemas, kad galėtų sukelti žmogaus organų pakitimus ir sutrikimus.

Žemo kraujo spaudimo priežastys

Kraujo spaudimas labiausiai priklauso nuo organizme cirkuliuojančio kraujo kiekio, kurį kiekvieno susitraukimo metu širdis išstumia iš skilvelio, taip pat tiesiogiai priklauso nuo pasipriešinimo, su kuriuo kraujas susiduria tekėdamas kraujagyslėmis. Kuo mažesnį kraujo kiekį širdis išstumia į kraujagysles, tuo mažesnis kraujagyslių pasipriešinimas, kartu mažesnis kraujo spaudimas.

Puslapiai: 1