Gyvenimo būdas

Nustatė pagrindinę lietuvaičių grožio problemą

, 2015-09-07

Ar moters kūnas priklauso moteriai? Tokį klausimą praėjusį rudenį uždavė dvi žinomos Lietuvos moterys, socialinio projekto-parodos „Mes. Moterys“ organizatorės. Projektas skatino drąsiai diskutuoti apie nusistovėjusį figūros kultą. Tačiau, tyrimų duomenimis, dietos Lietuvoje vis dar laikosi 60-70 proc. merginų ir vos 5 proc. moterų prisipažįsta niekada nesilaikiusios dietos. Diskutuoti, kodėl lietuvės alina savo organizmą, kviečia ir figūros priežiūros ekspertai.

Nesveiko kūno kultas

Populiarumo sulaukusi žinomos laidų vedėjos Beatos Tiškevič-Hasanovos ir fotomenininkės Neringos Rekašiūtės paroda apnuogino ryšį tarp moters savivertės ir vyraujančio gražaus kūno suvokimo. Bet panašu, kad itin lieknos figūros kultas mūsų šalyje vis dar įsitvirtinęs. Žinomų moterų pavyzdžiai rodo, kad dėl lieknos figūros lietuvės pasiryžusios aukoti net sveikatą. O viešojoje erdvėje nemažėja paklausa patarimams, kaip greitai numesti nereikalingus kilogramus, ir informacijai apie dietas ar ekstremalius kūno dailinimo metodus.

Valgymo sutrikimų centro vadovės Brigitos Baks teigimu, „siauras požiūris į žmogų laimės nesuteikia, nors visur žadama, kad sulieknėsi ir viskas bus gerai“. Su šia nuomone sutinka ir figūros priežiūros salono moterims „Figurella“ vadovė Aušra Stonytė. Kasdien bendraudama su klientėmis specialistė pripažįsta, jog svarbiausia moteriai suprasti, kad net ir liekna figūra nebūtinai reiškia sveiką ir prižiūrėtą kūną.

Aklas sekimas itin liekno kūno kultu grasina tragiškomis pasekmėmis. 4 iš 7 lieknėti sumaniusių paauglių suserga anoreksija. Nervine anoreksija serga 1% pasaulio moterų, anoreksija – 5-7%, o kasmet diagnozuojamas vis didesnis valgymo sutrikimų skaičius.

Puslapiai: 1

Žymos

Susiję