Minčių harmonija

Humoro ir juoko funkcijos

Pajudėk.LT, 2013-01-07

Humoras yra veiksmingas būdas valdyti tiek pozityvius, tiek negatyvius streso šaltinius. Bet pirmiausia reikėtų apibrėžti, kas yra humoras? Humoras – tai žinutė, sumanumu ar verbaliniai įgūdžiais turinti galios išprovokuoti juoką. Juokas yra būdas išreikšti humorą. Jis sumažina įtampą, išlaisvina rimtas, įtemptas mintis ir sušvelnina griežtas ribas. Froidas žiūrėjo į humorą kaip į susikaupusių seksualinių ir vyraujančių jausmų išlaisvinimą. Teigiama, kad humoras taip pat priklauso nuo asmenybės: rimtų pažiūrų individams patinka seksualiniai juokeliai; liberaliems labiau patinka neturintys prasmės juokeliai; o konservatyvių pažiūrų žmonės domisi, mėgaujasi netinkamais juokeliais. Žmonės, kurie daug juokiasi, yra linkę būti neproporcingai komunikabilūs ir save gerbiantys.

Humoras ir juokas gali sumažinti įtampą, pyktį ir frustraciją. Per daug streso patiriantys žmonės negali aiškiai mąstyti ir rasti tinkamiausių sprendimų. Humoras ir juokas gali numalšinti skausmą, atpalaiduoti raumenis ir sumažinti kraujo spaudimą. Juokas padidina endorfinų, geros savijautos fermentų, kiekį. Humoras teigiamai veikia žmogaus fizinę sveikatą, psichologinę būseną ir socialinį gyvenimą.

Fizinė nauda

Juokas sumažina kraujo spaudimą ir širdies ritmą. Jis taip pat šalina raumenų įsitempimą ir skausmo jausmą, stimuliuoja kraujo apytaką, didina imuninės sistemos ir antikūnų aktyvumą, mažina stresą sukeliančių hormonų kiekį ir sukuria geros savijautos jausmą. Juokas mažina stresą ir neturi jokių šalutinių poveikių.

Kaip rodo keli tyrimai, juokas turi tokį pat poveikį kaip fiziniai pratimai, kurių metu išsiskiria endorfinai bei natūralus prozakas, malšinantis įkyrias mintis, pyktį, kaltę bei didinantis savigarbos jausmą.

Puslapiai: 1