Minčių harmonija

Stresas ir jo šaltiniai

Pajudėk.LT, 2013-01-21

Stresas yra tam tikros pusiausvyros tarp mūsų pačių ir situacijos, kurioje atsiduriame, sutrikimo raiška. Jis atsiskleidžia normalias organizmo funkcijas deformuojančiu spaudimu, reikalavimų ir darbų gausa, psichine įtampa, konfliktais, priklausomumu, negebėjimu valdyti savo jausmų bei aistrų. Su stresu susiduriame kiekvieną dieną ir, kad ir kaip norėtume, negalime to išvengti.

Stresą galime patirti kiekvieną kartą, kai privalome prisitaikyti tiek prie gresiančio fizinio pavojaus, tiek prie pakilios nuotaikos, kurią sukelia įsimylėjimas ar ilgai laukta sėkmė. Netgi labai gerai planuodami savo gyvenimą, susiduriame su nepaliaujamu streso srautu. Žinoma, ne visada stresas yra blogai. Patiriamas stresas yra daugelio gyvenimo pokyčių rezultatas, didėjantis kasdienio ginčo efektas, todėl streso poveikis priklauso tik nuo to, kaip į jį reaguojama.

Būtų galima išskirti tokius streso šaltinius:

  • Aplinkybės, prie kurių turite prisiderinti. Turite pakęsti žiedadulkes, orą, triukšmą, spūstis bei oro teršalus.
  • Jūs turite susidoroti su stresą sukeliančiais socialiniais veiksniais, o tam reikia jūsų laiko ir dėmesio. Tai darbo pokalbiai, pristatymai, galutiniai terminai, visuomeniniai konfliktai, finansiniai nesklandumai, išsiskyrimai.
  • Sparti paauglystės raida, menopauzių poveikis moterims, patirties trūkumas, prasta mityba, miego stygius, ligos, sužeidimai, senėjimo našta kūnui. Psichologinė reakcija į aplinką, socialinės baimės potyrius bei pokyčius gali sukelti tokius streso simptomus kaip galvos skausmą, skrandžio sutrikimus, nerimą ir depresiją.

Puslapiai: 1