Minčių harmonija

Streso ir mitybos ryšys

Pajudėk.LT, 2013-01-08

Daugelis žmonių skundžiasi energijos stoka ir per dažnai patiriamu dideliu stresu. Juos kamuoja nuovargis, išsekimas, mieguistumas, apatija, silpna koncentracija, motyvacijos trūkumas. Daugelis valgo maistą su cukrumi, geria kavą ar rūko, tampa adrenalino fanatikais dirbdami tam tikrus darbus ar neįprastai praleisdami laisvalaikį – tam, kad susigrąžintų energijos jausmą. Paprastai tokios aplinkybės sukuria sąlygas suvešėti dar didesniam stresui, žmonės toliau jaučiasi įsitempę. Stresas yra viena svarbiausių sveikatos problemų, susijusių su daugeliu ligų. O koks ryšys sieja stresą su mityba?

Sumažėjus energijai jūs prarandate koncentraciją, sutrinkate, pavalgę norite miego, tampate irzlūs, negalite miegoti, pabusti, per daug prakaituojate, jums dažnai skaudą galvą ir pan. Daugelis žmonių naudoja stimuliantus, kad susigrąžintų prarastą kontrolę. Į legalius stimuliantus įeina kava, arbata, kola, šokoladas, cigaretės, psichologiniai stimuliantai, tokie kaip siaubo filmai, šuoliai su tįstine ir kt. Nelegaliais stimuliantais yra laikomi amfetaminas, kokainas, krekas ir nusikaltimai. Natūraliai atsipalaiduoti darosi sunku, todėl žmonės atsipalaiduoja vartodami alkoholį, miego piliules, kanapes, raminamuosius vaistus ir kt.

Žinoma, taip negalima gyventi amžinai, todėl žmonės tiesiog „perdega“. Tada jie vyksta atostogauti, bet ir atostogaudami negali atsipalaiduoti, nes patiria stresą kelionėse. Kai kurie tiesiog negali gyventi be streso, tada jie jaučiasi slopinami, jiems sumažėja išskiriamo adrenalino kiekis, todėl būna išsekę arba net suserga, kai padaro pertrauką.

Puslapiai: 1