Portalo naujienos

Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose

Diana Vertelkienė, 2015-10-19

Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose
MOKYMŲ – INFORMACIJOS DIENA KAUNE

Skatindami sveikatos stiprinimo darbo vietose iniciatyvas Kauno m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Higienos institutas ir VšĮ „Pozityvios sveikatos komanda“ 2015 m. spalio 15 d., „Žalgirio arenoje“, surengė mokymų – informacijos dieną „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“, skirtą Kauno mieste veikiančių įmonių vadovams ir darbuotojų sveikata besirūpinantiems specialistams. Renginio tema – fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose.

Renginio metu Sveikatingumo klasterio iVita koordinatorius UAB „De Futuro“ pristatė savo projekto Pajudėk.LT sveikatingumo programą „SVEIKATINGUMO MĖNUO“ ir visus renginio dalyvius pakvietė išbandyti prevencinius sveikatos testus- kūno kompozicijos ir streso, autonominės nervų bei kraujotakos sistemų analizę. Norinčius gauti daugiau informacijos apie sveikatingumo programą, kviečiame apsilankyti puslapyje http://www.pajudek.lt/atsakingam-verslui . Tarp renginio dalyvių buvo ir kitos organizacijos, besirūpinančios žmonių sveikatinimu - Kauno jogos studija, Sveiko stuburo mokykla, sporto klubas „Impuls“ ir sveikatingumo centras „Linija“.

Renginio pagalba buvo siekiama:
• Informuoti įmonės vadovus apie darbuotojų fizinio aktyvumo skatinimo būtinybę ir naudą;
• Supažindinti su rekomendacijomis, kaip efektyviai ir kokybiškai įdiegti fizinio aktyvumo skatinimo programas darbo vietose;
• Pristatyti įmonėms visuomenės sveikatos biuro ir kitų įmonių siūlomas darbuotojų sveikatinimo iniciatyvas;
• Pristatyti darbuotojų fizinio aktyvumo skatinimo programų pavyzdžius pateikti juos kaip idėjas ir padrąsinimą kitoms įmonėms, norinčioms inicijuoti panašias veiklas.

Darbuotojų fizinio aktyvumo skatinimas – tai įmonėse vykdomos įvairios iniciatyvos ir veiklos, skirtos darbuotojų tinkamam fiziniam aktyvumui palaikyti. Veiklos ir iniciatyvos apima darbuotojų mokymus, informacijos sklaidą, mankštų ir kitų praktinių užsiėmimų vedimą, aktyvaus laisvalaikio kartu su šeimomis organizavimą, dviračių stovų, sportuoti skirtų vietų, dušų įrengimą, vaikščiojimo pertraukų metu skatinimą ir t. t.).

Ar žinote, kad
Fizinį aktyvumą darbo vietose skatinančios intervencijos, apimančios 10 darbuotojų, sumažintų darbdavio kaštus per metus vidutiniškai 2094 EUR*.

Sveikatos stiprinimo programos įmonėse padeda sumažinti nedarbingumo lygį, darbuotojų kaitą, streso lygį darbe, padidėja darbuotojų produktyvumas, motyvacija, gerėja įmonės rezultatai, įmonės įvaizdis, darbuotojų lojalumas ir pan.

  • Fizinio aktyvumo intervencijų darbo vietoje ekonominis efektyvumas http://www.hi.lt/uploads/news/id89/4.pdf