Sveika mityba

6 svarbiausi maisto produktai raumenims

http://www.sportokuras.lt, 2013-03-13

Kiekvienais metais prieš artėjantį paplūdimio sezoną sporto klubai patiria lankytojų antplūdį. Kad svarmenų kilnojimas nebūtų bergščias, svarbu skubant auginti raumenis nepamiršti, kokią didelę svarbą turi tinkamo maisto valgymas ir pakankamas skysčių vartojimas.

Įvardinsime konkretų maistą, kuris turėtų užimti garbingą vietą Jūsų šaldytuvuose ir maisto spintelėse, o taip pat patarsime geriausią jų vartojimo laiką.

Produktai

Vaisiai ir daržovės – visų sveikų dietų pagrindas, užtikrinantis didelį gaunamų skaidulų, vitaminų, mineralų ir skysčių kiekį.

Pieno produktai yra puikus baltymų, angliavandenių, vitamino D, mineralų kalcio ir kalio šaltinis. Jei esate alergiški – rinkitės sojų pieną.

Liesa mėsa pasirūpins ne tik baltymais, bet ir geležimi, kuri reikalinga deguonies pernešimo į raumenis procesui. Be to, mėsoje esančios amino rūgštys yra itin svarbios raumenų augimui.

Kiaušiniai yra auksinis baltymų standartas, savyje talpinantis visas svarbiausias amino rūgštis. Beje, trynio taip pat neišmeskite – jame slepiasi pusė visų baltymų, o kur dar akių sveikatai reikalingas luteinas?

Puslapiai: 1