Sveika mityba

Celiulitas ir mityba

http://www.sulieknek.lt, 2013-12-12

Moterys skundžiasi, kad jų šlaunų oda nelygi ir gruoblėta, lyg apelsino žievelė. Jos žino, kad tai celiulitas, griebiasi įvairių priemonių, tačiau dažnai rezultatai trumpalaikiai ar jų visai nėra. Ką daryti, kad visam laikui išnyktų celiulitas?

Ką reikia žinoti apie celiulitą?

Celiulitas – tai pakitęs poodinis riebalinis sluoksnis. Jame yra sutrikusi mikrocirkuliacija ir limfos tekėjimas. Dėl šių pokyčių atsiranda odos gruoblėtumas, kuris gali būti net keturių stadijų. Svarbu atminti, kad celiulitas vystosi palaipsniui ir, pastebėjus pirmuosius požymius, būtina iš karto imtis priemonių.

Neretai tenka susidurti su nuomone, kad celiulitas yra būdingas tik viršsvorio turintiems žmonėms. Dauguma nustemba, kad net ir lieknos moterys gali turėti celiulito problemą. Priežasčių, kodėl atsiranda šis poodinio riebalų sluoksnio pokytis, gali būti daug. Geriau pasižiūrėkime, ką galime nuveikti, kad oda taptų lygi ir švelni.

Kaip gydyti celiulitą?

Teigiama, kad išgydyti celiulito neįmanoma, tačiau jį galima padaryti mažiau matomu. Galima išskirti tris grupes priemonių, gerinančių odos situaciją:

a) įvairios procedūros, skatinančios poodinę kraujotaką, pavyzdžiui kontrastiniai dušai, limfodrenažiniai masažai;
b) judėjimas ir sportas, nes jis suaktyvina kraujotaką ir limfos tekėjimą;
c) sveika mityba.

Idealu, jei celiulito atveju visos trys priemonės taikomos kartu. Tokiu atveju rezultatas bus greičiausias ir ilgalaikis. Dažnai moterys tik pasitepa kremais ir laukia ilgalaikio efekto. Deja, stebuklingų priemonių nėra. Jei norite džiaugtis lygia oda, teks įdėti pastangų.

Kaip susiję celiulitas ir mityba?

Didžiausia klaida manyti, jog dietos pagalba greitai numetus svorį, sumažės ir celiulitas. Nesubalansuotų dietų laikymasis dar labiau trikdo medžiagų apykaitą, o ir apimčių pokytis būna trumpalaikis. Jei norite celiulitą panaikinti visam laikui – teks keisti savo mitybos įpročius.

Puslapiai: 1