Sveika mityba

Gėrimai troškuliui per karščius numalšinti

http://www.lsveikata.lt, 2013-06-26

Vasarą dietologai pataria rinktis nekoncentruotus gėrimus, kurių pagrindą sudaro vanduo. Rūgštūs gėrimai suteikia subjektyvų gaivinamąjį efektą, tiesa, troškulio geriau nemalšina. Šaltą ar šiltą gėrimą rinktis? Vieno atsakymo nėra. Nors šalti gėrimai gaivina, tačiau perkaitus ir jų pavartojus padidėja tikimybė persišaldyti. Tuo tarpu karšta arbata arba kava greitina kraujo apytaką ir skatina kūną atiduoti šilumą, tačiau didina krūvį širdies ir kraujagyslių sistemai, o tai vasarą pavojinga žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis.

Naudingi gėrimai

Liesas pienas. Puikiai tinka gerti, jei jaučiate alkio jausmą. Padeda metant svorį. Šis pienas savyje turi angliavandenių, baltymų, kalcio ir vitamino D. Labiausiai tinkantis gerti yra 1 proc. riebumo pienas.

Spanguolių sultys. Yra žinoma daug dalykų apie šio gėrimo naudą. Jos apsaugo nuo infekcinių susirgimų, virškinimo bei šlapimo sistemų sutrikimų. Taip pat šios sultys užkerta kelią dantenų ligoms ir sumažina cholesterolio kiekį kraujyje.

Mėtų arbata. Ši arbata normalizuoja virškinimą, taip pat turi raminantį poveikį. Be to, įmaišius šiek tiek pipirmėtės, malšina raumenų skausmus.

Pomidorų sultys. Šiame gėrime yra stebuklingojo likopeno, kuris yra naudingas norint apsisaugoti nuo plaučių, skrandžio, žarnų, kepenų ir gimdos kaklelio vėžinių susirgimų. Tik žinoma, jų nereikėtų pagardinti druska, kaip daugelis mėgsta.

Puslapiai: 1