Sveika mityba

Jūsų kūną sudaro 66 procentai vandens

Pajudėk.LT, 2012-12-21

Stulbina tai, kad du trečdalius žmogaus kūno iš esmės sudaro vanduo. Be vandens dauguma žmonių mirtų jau po keturių dienų. Normaliomis sąlygomis per 24 valandas mes netenkame 1,5 litro vandens kartu su šlapimu, 750 ml išprakaituojame pro odą, 400 mililitrų netenkame kvėpuodami ir 150 mililitrų – tuštindamiesi. Iš viso tai sudaro 2,8 litro per dieną. Vadinasi, tokį kiekį ir reikėtų išgerti. Tačiau tai nėra taip paprasta. Pirmiausia kūnas išskiria vandenį medžiagų apykaitos metu, normaliomis sąlygomis apytiksliai apie 300 mililitrų per dieną. Natūraliai mūsų suvartojamame maiste yra vandens, iš kurio išsiskiria 1 litras vandens per dieną. Tai sudaro 1,3 litro, o žmogus turėtų išgerti vidutiniškai 1,5 litro per dieną. Tai lygu šešioms stiklinėms vandens.

Kodėl aštuonios stiklinės yra geriau?

Per dieną jums reikia išgerti bent 1,5 litro vandens, tačiau jei karšta ar sportuojate, reikės išgerti daugiau, nes prakaituosite daugiau. Gerdami daugiau vandens taip pat palengvinsite inkstų darbą. Taip yra dėl daugybės toksinų, kuriuos pagamina mūsų kūnas ir kuriuos mes suvartojame (toksinai pašalinami pro inkstus). Atskiedžiant šių toksinų koncentraciją kraujyje inkstams „palengvinamas gyvenimas“.

Svarbu užtikrinti pakankamą skysčių kiekį, kuris reikalingas ištirpdant ir pašalinant iš organizmo mineralus bei azoto turinčias baltymų medžiagų apykaitos liekanas kraujyje. Didžiausia skysčių dozė, patenkanti pro burną, turėtų būti tokia, kurią inkstai galėtų nuosaikiai pašalinti per 24 valandas. Remiantis S. M. Kleiner tyrimu, kuris buvo publikuotas 1999 metais „American Dietetics Association“ žurnale, suaugusiam žmogui tokia dozė siekia apie 2 litrus vandens per dieną (30–35 mililitrus vienam kilogramui kūno masės).

Priešingai vyraujančiai nuomonei, geriant daugiau vandens reikiami mineralai nėra pašalinami. Taip teigiama remiantis Didžiosios Britanijos Sario universiteto (University of Surrey) mineralų ekspertu dr. N. Ward – jis niekada neaptiko jokių įrodymų ar priežasčių, kodėl taip turėtų būti.

Puslapiai: 1