Sveika mityba

Kai charakteris ir nuotaika priklauso nuo maisto

http://www.lsveikata.lt, 2013-12-27

Eksperimentas, kuriame dalyvavo dešimt tūkstančių žmonių ir kuris truko penkerius metus, parodė, kad žmonėms, vartojusiems greitą maistą, dešimt kartų dažniau pasireikšdavo depresija ir agresijos protrūkiai. Dėl to greito maisto mėgėjai dažniau susierzina, greičiau supyksta ar įsižeidžia.

Kodėl maistas taip veikia psichiką?

Todėl kad tiek fizinė, tiek psichikos sveikata yra nulemta biocheminių procesų, vykstančių žmogaus organizme. Daugumą šių procesų įtakoja maistas. Sveikas maistas turi visas būtiniausias medžiagas, todėl palaiko organizmą „darbiniame“ režime. Greitas maistas - riebus su cholesterolio pertekliumi. Jame daug kalorijų ir mažai naudos. Todėl blogą nuotaiką galima vertinti kaip organizmo „kerštą“ už „nekokybiškus degalus“

Maistas gali labai įvairiai įtakoti psichiką

Dar devynioliktame amžiuje fiziologas Aleksandras Danilevskis darė eksperimentus su balandžiais. Paukščius suskirstė į dvi grupes. Pirmąją maitino žirniais, antrąją – virta mėsa. Balandžių charakteris keitėsi akyse. Balandžiai – vegetarai taip ir liko tyleniais, o mėsos lesiotojai virto agresyviais peštukais.

Yra ryšys tarp mėgėjų valgyti tam tikrus produktus. Sunku paaiškinti, rašoma aif.ru, ar nuo maisto žmonės įgauna vienų ar kitų savybių, ar jos formuoja maisto pasirinkimą, tačiau kad tai susiję – faktas.

Mėsos mėgėjai

Mėsa – sunkus maistas. Jai perdirbti organizams atiduoda labai daug energijos. Didelis jos vartojimas iš vienos pusės suteikia daug energijos, iš kitos – formuoja agresyvų, nervingą charakterį. Paprastai dideli mėsos mylėtojai – pavydūs savininkai, einantys per kliūtis kiaurai. Tarp jų daug vadovų, ekstremalių profesijų atstovų – kariškių, sportininkų, daug laiko praleidžiančių gryname ore – miškininkų, alpinistų, poliarininkų.

Žuvis ir jūros gėrybės

Didžiausias jūros gėrybių privalumas – baltymai, didelė jodo koncentracija, naudingoji omega-3. Visa tai gerai veikia skydliaukę ir organizmo medžiagų apykaitą. Jūros gėrybių mėgėjai ramūs, draugiški, tačiau tuo pačiu pasižymintys tvirtu charakteriu.

Puslapiai: 1