Sveika mityba

Klaidos, kurių galima išvegti vartojant maisto papildus

http://www.lsveikata.lt, 2013-08-06

Apie maisto papildus yra labai prieštaringų nuomonių. Jeigu jie vartojami protingai, o ne „viena kaimynė sakė“ principu, žalos jie pridaryti negali. Tad kokios yra dažniausios klaidos, daromos vartojant maisto papildus, ir kaip jų išvengti?

Klinikos „MediCA“ bendrosios praktikos gydytoja Ineta Marčiukaitytė:

- Neskubėk ir būsi pirmas - ši liaudyje populiari patarlė itin tinka kalbant apie organizmo gyvybinių funkcijų stiprinimą vitaminais bei maisto papildais. Pradėjus vartoti preparatą nereikėtų tikėtis, kad jau po kelių dienų jis numalšins sąnarių skausmus, pagerins miegą, sustiprins nagus ar plaukus, padės sureguliuoti virškinimą ir pan. Pagerėjimas paprastai ateina lėčiau nei negalavimas.

Pasitaiko, kad žmogus vitaminus ar maisto papildus pasirenka gerai neišanalizavęs savo poreikių, kartais – tik išgirdęs teigiamus artimųjų atsiliepimus. Būtina atminti, jog kiekvieno žmogaus organizmas individualus, silpnosios vietos – taip pat. Prieš renkantis vitaminus ar maisto papildus, geriausia pasitarti su gydytoju arba vaistininku, reikalui esant – atlikti vienokius ar kitokius tyrimus.

Vartojant vieną ar kitą preparatą, itin svarbu laikytis reguliarumo. Vitaminų ir maisto papildų poveikis jaučiamas tada, kai jie vartojami reguliariai, kasdien maždaug tuo pačiu metu. Žinoma, pasaulis nesugrius, jei reikiama piliulė ar kapsulė pamirštama išgerti kartą ar kelis. Bet jei užmaršumas tampa įpročiu, norimo rezultato tikėtis tikrai neverta.

Puslapiai: 1