Sveika mityba

Pomidorų pasta ir apsauga nuo saulės

Pajudėk.LT, 2013-07-19

Norėdami apsisaugoti nuo saulės ir turėti jauniau atrodančią odą, negaiškite laiko rinkdamiesi bei pirkdami brangius veido kremus. Tiesiog nusipirkite tik šiek tiek pomidorų pastos.

Ar žinojote, kad tam tikras antioksidantų lygis Jūsų mityboje gali turėti stulbinantį poveikį odos apsaugai nuo saulės?

Kiekvieną dieną po truputį valgant pomidorų pastos, sumaišytos su alyvuogių aliejumi, galima puikiai apsisaugoti nuo saulės sukeltų nudegimų, odos vėžio, raukšlių, taip pat sulėtinti senėjimo procesą. Atliktame tyrime viena grupė žmonių vartojo 40 gramų (2,5 šaukštelio) pomidorų pastos, sumaišytos su 10 gramų alyvuogių aliejaus (2 šaukšteliai) kiekvieną dieną 10 savaičių, o kita grupė vartojo tik alyvuogių aliejų. Abi grupės buvo veikiamos saulės lempomis pradžioje, viduryje ir pabaigoje tyrimo. UV spindulių poveikis odai sukeldavo lengvus nudegimus. Tyrimo pradžioje ir po keturių savaičių, tie, kurie valgė pomidorų pastą kartu su alyvuogių aliejumi, turėjo tik nedidelį papildomą atsparumą saulei. Bet po dešimties savaičių šios grupės tiriamieji patyrė net 40 proc. mažesnę saulės žalą nei žmonės, buvę kitoje grupėje.

Pomidorai yra vienas geriausių likopeno šaltinių, stiprus antioksidantas, turintis raudono pigmento. Įdomu yra tai, kad pomidorai turi būtį išvirti ir suvalgyti kartu su aliejumi, kad organizmas galėtų įsisavinti likopeną. Galime padėkoti italams, kurie prieš daugelį metų išrado Marinara padažą – nuostabų pomidorų, alyvuogių aliejaus, česnako, baziliko, šalavijų ir čiobrelių derinį.

Puslapiai: 1