Sveika mityba

Sveikata ir sveika mityba

Pajudėk.LT, 2013-01-04

Kiekvienas gali gerai jaustis. Šis jausmas apibūdinamas pastovumu, aiškumu, didele energija, emociniu pusiausvyra, aštria mintimi, noru palaikyti savo fizinį pajėgumą ir supratimu, kas tinka mūsų kūnui, pagerina mūsų sveikatą ir kokie yra mūsų poreikiai. Kai esame sveiki, įgauname atsparumą infekcinėms ligoms bei apsisaugome nuo tokių ligų, kurios susijusios su širdies veikla bei vėžiu. Mes galime ilgai ir sveikai gyventi. Turėtume gerai jaustis ne tik tada, kai nepatiriame skausmo bei įtampos, bet ir tada, kai linksmai gyvename, suprantame, ką reiškia turėti sveiką kūną, ir mėgaujamės gyvenimo teikiamais malonumais.

Turėtume pripažinti, kad norint sveikai gyventi reikia nuolatos mokytis, kaip tai daryti. Atrasti, nuo ko mes kenčiame, ir ieškoti būdų, kaip būti energingesniems. Mityba, fiziniai pratimai, gyvenimas tinkamoje aplinkoje ir tikėjimas, kad pavyks pakeisti savo įsitikinimus ir elgesį, kuris sukelia stresą bei įtampą. Iš esmės taip gali būti užkirstas kelias visoms ligoms.

Niekas nemoko mūsų, kaip sveikai gyventi. To nemoko nei mokykloje, nei universitete. Vyriausybės kampanijos gali pasisakyti prieš rūkymą ir alkoholio vartojimą, bet iš to maža nauda. Tik tėvai kartais pakoreguoja mūsų mitybą, žinoma, jeigu patys sveikai maitinasi.

Padidėja rizika susirgti vėžiu kai rūkome, reguliariai geriame alkoholį, valgome jautieną ir pieno produktus, vartojame vaistus ir hormonus. Rizika mažesnė, jei valgome daugiau daržovių, skaidulų, antioksidantų, tokių kaip beta karotinas, vitaminai C ir E, ir gyvename neužterštoje aplinkoje. Akivaizdu, kad sveikata gali būti geresnė, kai pliusai ryškiai nusveria minusus.

Puslapiai: 1